Paris-Nice Turu Başlıyor 6-13 Mart 2011

05/03/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

UCI(Uluslararası Bisiklet Federasyonu) World Tour (Dünya Turları) Yol Yarışları listesinde Tour Down Under’dan sonra gelen yani sezonun ikinci UCI World Tour’u yarın başlıyor. 69.’su yapılacak Paris-Nice Turunda 176 sporcu start alacak. 8 etaplık turda toplamda 1307 km. mesafe kat edilecek.

 

[View:http://cyclingtr.com/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/yol-bisikleti-haberleri/Paris-Nice.pdf:550:0] Büyük boyutta Paris-Nice etap detayları için PDF dosyasına tıklayınız.

 

 

 

 

Etap Tip Tarih Start – Finiş Mesafe
1 Düz Etap 6 Mart Pazar Houdan-Houdan 154.5 km
2 Düz Etap 7 Mart Pazartesi Montfort l’Amaury-Amilly 199 km
3 Düz Etap 8 Mart Salı Cosne-Cours-sur-Loire-Nuits-Saint-Georges 202 km
4 Düz Etap 9 Mart Çarşamba Crêches-sur-Saône-Belleville 191 km
5 Düz Etap 10 Mart Perşembe Saint-Symphorien-sur-Coise-Vernoux-en-Vivarais 193 km
6 Bireysel Zamana Karşı 11 Mart Cuma rognes-Aix-en-Provence 27 km
7 Düz Etap 12 Mart Cumartesi Brignoles-Biot – Sophia Antipolis 215 km
8 Düz Etap 13 Mart Pazar Nice-Nice 124 km

 

AG2R LA MONDIALE (ALM)    
BMC RACING TEAM     (BMC)    
BRETAGNE SCHULLER    (BSC)    
COFIDIS, LE CRÉDIT EN LIGNE   (COF) 
EUSKALTEL – EUSKADI     (EUS )   
FDJ     (FDJ)    
HTC-HIGHROAD     (THR)    
KATUSHA TEAM     (KAT)    
LAMPRE – ISD     (LAM)    
LIQUIGAS – CANNONDALE     (LIQ)    
MOVISTAR TEAM     (MOV)         
OMEGA PHARMA – LOTTO     (OLO)    
PRO TEAM ASTANA     (AST)    
QUICKSTEP CYCLING TEAM     (QST)    
RABOBANK CYCLING TEAM     (RAB)    
SAXO BANK SUNGARD     (SBS)    
SKY PROCYCLING     (SKY)    
TEAM EUROPCAR     (EUC)          
TEAM GARMIN-CERVELO     (GRM)    
TEAM LEOPARD – TREK     (LEO)    
TEAM RADIOSHACK     (RSH)    
VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM     (VCD)

 

 

Tur’un iddialı isimleri Luis Leon Sanchez ve Andy Schleck arasında agresif rekabet çekişmesi bekleniyor. Her iki yıldız sporcu da Paris Nice Turunun iddialı isimleri olarak yarın start alacak.

 

Takım Kadroları ve Sporcu Yarış Numaraları:

 

RABOBANK CYCLING TEAM (RAB)
    001     SANCHEZ Luis-Leon     ESP
    002     GARATE Juan Manuel     ESP
    003     MOLLEMA Bauke     NED
    004     NIERMANN Grischa     GER
    005     TEN DAM Laurens     NED
    006     TJALLINGII Maarten     NED
    007     VAN EMDEN Jos     NED
    008     WEENING Pieter     NED

TEAM GARMIN – CERVELO (GRM)
    011     HESJEDAL Ryder     CAN
    012     HAUSSLER Heinrich     AUS
    013     LE MEVEL Christophe     FRA
    014     LLOYD Daniel     GBR
    015     MAASKANT Martijn     NED
    016     RASCH Gabriel     NOR
    017     TALANSKY Andrew     USA
    018     VAN SUMMEREN Johan     BEL

HTC – HIGHROAD (THR)
    021     MARTIN Tony     GER
    022     BAK Lars     DEN
    023     GOSS Matthew Harley     AUS
    024     PATE Danny     USA
    025     RASMUSSEN Alex     DEN
    026     SIVTSOV Kanstantsin     BLR
    027     VAN GARDEREN Tejay     USA
    028     VELITS Martin     SVK

SKY PROCYCLING (SKY)
    031     WIGGINS Bradley     GBR
    032     GERRANS Simon     AUS
    033     HENDERSON Gregory     NZL
    034     HUNT Jérémy     GBR
    035     ROGERS Michael     AUS
    036     THOMAS Geraint     GBR
    037     URAN Rigoberto     COL
    038     ZANDIO Xabier     ESP

AG2R LA MONDIALE (ALM)
    041     ROCHE Nicolas     IRL
    042     BOUET Maxime     FRA
    043     DUPONT Hubert     FRA
    044     KADRI Blel     FRA
    045     MINARD Sébastien     FRA
    046     PERAUD Jean-Christophe     FRA
    047     RAVARD Anthony     FRA
    048     RIBLON Christophe     FRA

MOVISTAR TEAM (MOV)
    051     GUTIERREZ José Ivan     ESP
    052     GARCIA ACOSTA Vicente     ESP
    053     LASTRAS Pablo     ESP
    054     LOPEZ GARCIA David     ESP
    055     PARDILLA Sergio     ESP
    056     PASAMONTES Luis     ESP
    057     ROJAS Jose Joaquin     ESP
    058     TONDO Xavier     ESP

OMEGA PHARMA – LOTTO (OLO)
    061     VAN DEN BROECK Jurgen     BEL
    062     BAKELANTS Jan     BEL
    063     DE CLERCQ Bart     BEL
    064     DE GREEF Francis     BEL
    065     PUJOL Oscar     ESP
    066     ROELANDTS Jurgen     BEL
    067     VAN DE WALLE Jurgen     BEL
    068     VEIKKANEN Jussi     FIN

PRO TEAM ASTANA (AST)
    071     VINOKOUROV Alexandre     KAZ
    072     DI GREGORIO Rémy     FRA
    073     FOFONOV Dmitriy     KAZ
    074     GRIVKO Andriy     UKR
    075     KESSIAKOFF Fredrik     SWE
    076     KISERLOVSKI Robert     CRO
    077     KREUZIGER Roman     CZE
    078     VAITKUS Tomas     LTU

TEAM RADIOSHACK (RSH)
    081     BRAJKOVIC Janez     SLO
    082     BUSCHE Matthew     USA
    083     HUNTER Robert     RSA
    084     IRIZAR Markel     ESP
    085     KLÖDEN Andréas     GER
    086     LEIPHEIMER Levi     USA
    087     LEQUATRE Geoffroy     FRA
    088     PAULINHO Sergio     POR

FDJ (FDJ)
    091     FEDRIGO Pierrick     FRA
    092     CASAR Sandy     FRA
    093     JEANNESSON Arnold     FRA
    094     OFFREDO Yoann     FRA
    095     PAURIOL Rémi     FRA
    096     PINEAU Cedric     FRA
    097     ROY Jérémy     FRA
    098     VICHOT Arthur     FRA

VACANSOLEIL-DCM (VCD)
    101     FEILLU Romain     FRA
    102     CARRARA Matteo     ITA
    103     DE GENDT Thomas     BEL
    104     DEVOLDER Stijn     BEL
    105     LAGUTIN Sergey     UZB
    106     LEUKEMANS Bjorn     BEL
    107     RUIJGH Rob     NED
    108     WESTRA Lieuwe     NED

LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ)
    111     SAGAN Peter     SVK
    112     AGNOLI Valerio     ITA
    113     CAPECCHI Eros     ITA
    114     FINETTO Mauro     ITA
    115     KOREN Kristjan     SLO
    116     NERZ Dominik     GER
    117     PATERSKI Maciej     POL
    118     PONZI Simone     ITA

SAXO BANK SUNGARD (SBS)
    121     PORTE Richie     AUS
    122     CHRISTENSEN Mads     DEN
    123     DIDIER Laurent     LUX
    124     HAEDO Lucas Sebastian     ARG
    125     NOVAL GONZALEZ Benjamin     ESP
    126     SORENSEN Chris     DEN
    127     SORENSEN Nicki     DEN
    128     VANDBORG Brian     DEN

TEAM LEOPARD-TREK (LEO)
    131     SCHLECK Frank     LUX
    132     FEILLU Brice     FRA
    133     FUGLSANG Jakob     DEN
    134     GERDEMANN Linus     GER
    135     MONFORT Maxime     BEL
    136     PIRES Bruno     POR
    137     VOIGT Jens     GER
    138     WEYLANDT Wouter     BEL

COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE (COF)
    141     MONCOUTIE David     FRA
    142     BUFFAZ Mickaël     FRA
    143     DUMOULIN Samuel     FRA
    144     EL FARES Julien     FRA
    145     GALLOPIN Tony     FRA
    146     MATE MARDONES Luis Angel     ESP
    147     TAARAMAE Rein     EST
    148     VALENTIN Tristan     FRA

KATUSHA TEAM (KAT) –
    151     GUSEV Vladimir     RUS
    152     BRUTT Pavel     RUS
    153     GALIMZYANOV Denis     RUS
    154     HOSTE Leif     BEL
    155     IVANOV Serguei     RUS
    156     TROFIMOV Yury     RUS
    157     TRUSOV Nikolay     RUS

BMC RACING TEAM (BMC)
    161     MOINARD Amaël     FRA
    162     BOOKWALTER Brent     USA
    163     EIJSSEN Yannick     BEL
    164     KROON Karsten     NED
    165     LOUDER Jeffry     USA
    166     MORABITO Steve     SUI
    167     SANTAROMITA Ivan     ITA
    168     WYSS Danilo     SUI

QUICK STEP CYCLING TEAM (QST)
    171     CHAVANEL Sylvain     FRA
    173     DE WEERT Kevin     BEL
    174     MAES Nikolas     BEL
    175     PINEAU Jérôme     FRA
    176     REDA Francesco     ITA
    177     STAUFF Andreas     GER
    178     STEEGMANS Gert     BEL

TEAM EUROPCAR (EUC)
    181     VOECKLER Thomas     FRA
    182     GAUDIN Damien     FRA
    183     GAUTIER Cyril     FRA
    184     JEROME Vincent     FRA
    185     PICHOT Alexandre     FRA
    186     QUEMENEUR Perrig     FRA
    187     ROLLAND Pierre     FRA
    188     TURGOT Sébastien     FRA

EUSKALTEL – EUSKADI (EUS)
    191     SANCHEZ Samuel     ESP
    193     CAZAUX Pierre     FRA
    194     ISASI Inaki     ESP
    195     IZAGIRRE INSAUSTI Gorka     ESP
    196     SICARD Romain     FRA
    197     URTASUN PEREZ Pablo     ESP
    198     VERDUGO Gorka     ESP

LAMPRE – ISD (LAM)
    201     BOLE Grega     SLO
    202     BONO Matteo     ITA
    203     GAVAZZI Francesco     ITA
    204     KVACHUK Oleksandr     UKR
    205     RIGHI Daniele     ITA
    206     SPEZIALETTI Alessandro     ITA
    207     SPILAK Simon     SLO
    208     ULISSI Diego     ITA

BRETAGNE – SCHULLER (BSC)
    211     VACHON Florian     FRA
    212     BERTHOU Eric     FRA
    213     CALZATI Sylvain     FRA
    214     DELPECH Jean Luc     FRA
    215     DION Renaud     FRA
    216     GUILLOU Florian     FRA
    217     HARDY Romain     FRA
    218     MALACARNE Gaël     FRA

 

 

Turun ilk etabı olan 154,5 km.’lik Houdan-Houdan yarın saat Türkiye saati ile 14:30’da başlayacak. Yarın ki etap Eurosport’da 19:00-20:00 arası özet haber olarak yayına girecek.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın