Paris Nice 6.Etabında Yine Galip ve Lider Carlos Betancour

14/03/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Paris-Nice 5.gününü Rive de Gier’de galibiyetle sonlandıran Kolombiyalı sporcu Carlos Betancour(AG2R), 6.etabın Fayence finişinde turun ikinci galibiyetini alarak üst üste iki gün zafer ve gün sonunda Geraint Thomas(SKY)’a 8 saniyelik avantaj ile Sarı mayoyu Fransız takımı AG2R La Mondiale takımına getirdi. İkinciliği 2013 Dünya Şampiyonu Rui Costa(Lampsre), üçüncülüğü ise Zdenek Stybar(Omega Pharma QuickStep) aldı.

 

 

Paris-Nice2014-6.Etap-Profil

Simon Gerrans(Orica GreenEdge)’ın start almadığı Saint Saturnin les Avignon’daki etap başlangıcında 159 sporcu, 221,5 kilometrelik altıncı gün mücadelesine start aldı. Hızlı başlayan etabın kaçış denemesi ancak 10.kilometrede Niki Terpstra(Omega Pharma QuickStep)’dan geldi. Terpstra’nın kaçış denemesi 4 kilometre sonra ana gruba dahil olması ile sona erdi. Etabın ilk tırmanış kapısı kategori 3 Cote de Bonnieux öncesi oluşan kaçış grubunda, turun kırmızı benekli tırmanış mayosunu taşıyan Sylvain Chavanel(IAM Cycling)’in de bulunduğu 8 kişilik lider grup ile yarış şekillendi. Chavanel haricinde, Thor Hushovd(BMC), Simon Yates(Orica GreenEdge), Gert Steegmans (Omega Pharma QuickStep), Jimmy Engoulvent(Europcar), Michel Koch(Cannondale) ve Anthony Delaplace(Bretagne) kaçışta yer alan isimlerdi.

 

8 kişilik lider grubun ana grubun 15 saniye önünde geçtiği kategori 3 tırmanış Cote de Bonnieun’un 4 tırmanış puanını alan kırmızı benekli mayo Sylvain Chavanel, aldığı puan sonrası tempo düşürdü ve kaçış grubu ana gruba dahil oldu. Etabın 69.kilometresinde ikinci büyük kaçış grubu 10 kişi ile oluştu. Stephen Cummings (BMC), Jens Keukeleire (OGE), Mattia Cattaneo (LAM),  Pim Ligthart (LTB), Giovanni Bernaudeau (EUC), Gregory Rast (TFR), Aleksandr Kuchynski (KAT), Adrien Petit (COF), Alessandro De Marchi (CAN) ve Florian Vachon (BSE) ile oluşan lider grup ana gruba maksimum zaman avantajını 98.kilometrede 3 dakika 5 saniyeye çıkarttı.

 

Kaçış grubunun zaman farkını açması ile 162.kilometrede, ana gruptan Sylvain Chavanel(IAM) ve Thomas Voeckler(Europcar) ikilisi kaçış takip grubunu oluşturdu. Kaçışların 2 üstadı, 7 kilometre sonra lider gruba dahil oldu. 12 kişilik kaçış grubundan, Cote de Mont Meaulx’un kategori 3 tırmanış puanları mücadelesinde kırmızı benekli mayo Sylvain Chavanel yine 4 tırmanış puanını almayı başardı.  Bu tırmanış sonrası kaçış grubunda kopmalar başladı.

 

Günün son tırmanışı, etabın belirleyici kriterlerini taşıyan kategori 1 tırmanış Col de Bourigille tırmanışında kaçış grubu yakalandı. Art arda gelen ataklar sonrası son kilometrede Alexis Vuillermoz(AG2R)’dan Betancour için stratejik atak geldi. Artur Vichot(FDJ)’un kontratak ile cevap verdiği Vuillermoz atağı başarısızlıkla sonuçlandı. Final metrelerinde dünya şampiyonluk mayosu ile Rui Costa(Lampre) galibiyete şansını deneyerek atağını başlattığında muazzam finalin rekabetinde Carlos Betancour’un müthiş performansı günü zaferle sonlandırdı. Costa ikinci olurken, Zdenek Stybar (OPQ) günü üçüncülükle tamamladı.

 

Paris-Nice6.etap

Paris Nice 6.Etap Finiş Sıralaması

1 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 5:12:11
2 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
3 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:03
4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
5 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
6 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:00:07
7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
8 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
9 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
10 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:00:11
11 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
12 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
13 John Gadret (Fra) Movistar Team
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
15 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
16 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
17 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
18 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
19 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
20 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:00:17
21 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:00:21
23 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
24 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
25 Damiano Caruso (Ita) Cannondale 0:00:25
26 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
27 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
28 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
29 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:00:28
30 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:00:32
31 George Bennett (NZl) Cannondale 0:00:34
32 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:35
33 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano 0:00:40
34 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:41
35 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
36 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha 0:00:45
37 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:15
38 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
39 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 0:01:34
40 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:01:38
41 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:01:51
42 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:02:11
43 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team 0:02:34
44 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:02:55
45 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team 0:03:16
46 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:03:20
47 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:03:24
48 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp 0:04:43
49 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
50 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
51 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
52 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
53 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
54 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
55 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
56 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
57 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:05:12
58 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:05:15
59 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:05:46
60 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:06:00
61 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:06:08
62 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 0:06:16
63 Davide Villella (Ita) Cannondale
64 Marco Marcato (Ita) Cannondale
65 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
66 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
67 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:06:32
68 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:34
69 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida 0:06:49
70 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:06:52
71 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:12:22
72 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
73 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
74 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
75 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:12:37
76 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:14:05
77 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team 0:14:34
78 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
79 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
80 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
81 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
82 Michel Koch (Ger) Cannondale
83 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
84 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
85 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
86 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
87 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
88 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
89 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
90 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
91 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
92 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
93 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:15:16
94 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:16:58
95 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
96 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
97 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
98 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
99 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
100 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
101 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
102 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
103 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
104 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
105 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
106 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
107 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
108 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
109 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
110 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
111 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
112 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
113 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
114 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
115 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
116 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
117 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
118 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
119 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
120 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
121 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
122 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
123 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
124 Egor Silin (Rus) Team Katusha
125 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
126 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
127 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
128 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
129 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
130 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
131 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
132 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
133 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
134 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
135 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
136 Luke Rowe (GBr) Team Sky
137 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
138 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
139 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
140 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
141 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
142 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
143 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
144 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
145 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
146 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
147 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
148 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
149 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
150 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
151 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
152 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
153 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
154 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
155 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
156 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:17:18
157 Christian Knees (Ger) Team Sky
DNF Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
DNF Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
DNS Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge

6.Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 27:04:48
2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:08
3 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 0:00:18
4 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:22
5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:24
6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:25
7 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:00:27
8 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:29
9 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:00:31
10 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
11 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:35
12 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
13 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
14 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol 0:00:37
15 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:00:45
16 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 0:00:46
17 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
18 Damiano Caruso (Ita) Cannondale 0:00:49
19 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:00:54
20 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:00:58
21 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:01:01
22 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:01:02
23 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:01:05
24 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:01:06
25 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano 0:01:28
26 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 0:01:43
27 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:01:44
28 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:01:55
29 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 0:01:58
30 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:02:02
31 George Bennett (NZl) Cannondale 0:02:07
32 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:02:12
33 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:22
34 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:03:30
35 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:04:38
36 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:04:45
37 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:05:31
38 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:05:54
39 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:05:59
40 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:06:40
41 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:06:46
42 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:58
43 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp 0:07:19
44 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:22
45 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:07:25
46 Alex Howes (USA) Garmin Sharp 0:08:02
47 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:09:22
48 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:09:48
49 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha 0:09:57
50 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:16
51 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:11:47
52 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:11:55
53 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:12:00
54 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp 0:12:21
55 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha 0:13:27
56 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:13:32
57 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:14:29
58 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team 0:14:59
59 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:15:00
60 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:15:16
61 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:15:43
62 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 0:16:24
63 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:17:04
64 Michel Koch (Ger) Cannondale 0:17:09
65 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:17:12
66 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 0:17:28
67 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
68 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 0:17:29
69 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:17:46
70 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team 0:18:26
71 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:18:46
72 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:19:14
73 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:19:16
74 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:19:24
75 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 0:21:04
76 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:21:15
77 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:21:32
78 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha 0:21:33
79 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:22:02
80 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team 0:23:17
81 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge 0:23:47
82 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:24:14
83 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:24:16
84 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:24:17
85 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:24:32
86 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:24:47
87 Davide Villella (Ita) Cannondale 0:24:51
88 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:24:59
89 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:25:06
90 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:25:07
91 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:25:09
92 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:26:21
93 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida 0:26:23
94 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:26:47
95 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
96 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale 0:27:24
97 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
98 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp 0:27:43
99 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:28:08
100 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:28:13
101 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:28:34
102 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:28:55
103 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:29:19
104 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 0:30:10
105 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr 0:30:14
106 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:24
107 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 0:30:28
108 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 0:30:38
109 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:31:41
110 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:31:48
111 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:31:54
112 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:31:59
113 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 0:32:02
114 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
115 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
116 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:32:18
117 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:32:25
118 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 0:32:40
119 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:32:43
120 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:32:53
121 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:33:22
122 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:33:54
123 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:34:40
124 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:34:58
125 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:36:50
126 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 0:37:25
127 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:37:48
128 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:38:38
129 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 0:38:51
130 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:39:07
131 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 0:39:45
132 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:39:58
133 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:40:30
134 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 0:41:02
135 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:41:38
136 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:41:45
137 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
138 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:41:56
139 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:42:34
140 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:42:59
141 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:43:13
142 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:43:19
143 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 0:43:20
144 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 0:43:48
145 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling 0:44:11
146 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:46:34
147 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:46:35
148 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:46:52
149 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano 0:47:59
150 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:48:30
151 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky 0:49:33
152 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling 0:49:41
153 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:50:19
154 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:51:48
155 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:53:01
156 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge 0:53:57
157 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 1:11:01

Puan Klasifikasyonu

1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 41 puan
2 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 30
3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 20
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 20
5 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 17
6 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 16
7 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 16
8 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 15
9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 13
10 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 12
11 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 12
12 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 12
13 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 12
14 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 12
15 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 11
16 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol 10
17 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 9
18 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 9
19 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 9
20 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 7
21 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 7
22 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
23 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 6
24 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
25 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 5
26 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 5
27 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 5
28 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 5
29 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 5
30 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 5
31 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 4
32 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
33 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 4
34 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 3
35 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
36 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 3
37 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
38 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 3
39 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
40 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 2
41 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 2
42 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 2
43 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2
44 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 2
45 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 2
46 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2
47 Marco Marcato (Ita) Cannondale 1
48 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1
49 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 1
50 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 1
51 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 1
52 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team -5

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 20 puan
2 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 13
3 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 12
4 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 10
5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 10
6 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 9
7 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 9
8 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 9
9 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 8
10 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 7
11 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 6
12 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing 6
13 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 6
14 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
15 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 5
16 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 5
17 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
18 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 4
19 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3
20 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 3
21 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha 3
22 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 3
23 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 3
24 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 3
25 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 3
26 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 2
27 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2
28 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 2
29 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2
30 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 2
31 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 2
32 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2
33 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1
34 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 1
35 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
36 Michel Koch (Ger) Cannondale 1
37 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 1
38 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha 1

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın