Paris Nice 4.Etap Gallibi Tom Slagter

12/03/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Değişen ve hayli tepki toplayan parkuru ile Paris Nice, 2014 startında belirleyici olarak görülen 4.etabı bugün tamamlandı. Tırmanışların, zirvelerin yerini düz profillere bırakan Paris Nice’in yeni yüzünde sadece bugün, finişe yakın kategori 2 Cote de Mont Bruvilly ile dikkatleri önceden üzerine çekmeyi başarmıştı. Galibiyetin ya kaçış grubundan ya da en doğru zamanda yapılacak bir atakla geleceği ön görülen 4.günün galibi Hollandalı sporcu Tom Jelte Slagter(Garmin-Sharp) oldu. İkinciliği Geraint Thomas(SKY), üçüncülüğü ise Wilco Kelderman(Belkin) aldı. Geraint Thomas, bugünkü performansı ile genel sıralama liderliğini alarak SKY’ı yine Fransa’da onurlandırdı.

 

Paris-Nice2014-4.Etap-Profil

Nevers’den 164 sporcu ile kayıpsız start alan Paris-Nice mücadelesinin 4. günününde Belleville finişinde galibiyet hayali peloton üzerinde etkiliydi. Turun kritik etabında, 2011 Belleville galibi Thomas Voeckler(Europcar) 6.kilometrede atak başlatarak kaçış denedi. 3 kilometrelik deneme başarısızlıkla sonuçlandı ve etabın 11.kilometresinde günün kaçış grubu 3 kişi ile başladı. Valerio Agnoli(Astana), Laurent Didier ve Perrig Quemeneur (Europcar)’un oluşturduğu kaçış grubuna 6 kilometre sonra dahil olan Jesus Herrada Lopez(Movistar) ile uzun soluklu 4 kişilik kaçış grubu oluşmuş oldu.

 

201,5 kilometrelik etabın 4 kişilik kaçış grubu, ana gruba maksimum zaman avantajını 111.kilometrede 6 dakika 20 saniye avantaj olarak yarattı. Profilinde ilk 3 etabın kategori 3 tırmanış geçişleri ile zaman farkı da erimeye başladı. Orica GreenEdge ve SKY takımlarının ana grup önündeki yüksek tempo performansı ile beklenen, kaçış grubunun finişe 8 kilometre kala geçilecek kritik tırmanış öncesi yakalanması yönündeydi. Finişe 8 kilometre kala geçilecek Cote de Mont Bruilly’nin 3 kilometrelik, % 8,4 ortalama eğimli tırmanışında, zirvesine son 750 metre kala görülecek %25’lik eğimi ile kritik bölüm olarak öngörülüyordu.

 

Paris-Nice2014-4.etapkaçış

 

Nitekim, tırmanış öncesi ana gruba yakalanan kaçış grubu ardından, yarışın favorileri bu kritik etabı değerlendirmek üzere yarışı hareketlendirdi. Thomas Voeckler bir kez daha başarısız kaçış denemesi ile görülürken, son 10 kilometre kala Tom Jelte Slagter(Garmin-Sharp)’in atağı geldi. Slagter’in kaçışına katılan Graint Thomas(SKY) ile güne ve tura damga vuracak kritik bölüm senaryosu başlamış oldu. İkiliyi tırmanışta takip eden Vincenzo Nibali(Astana), Arthur Vichot(FDJ.fr), Romain Bardet ve Carlos Betancour(AG2R) ve Rui Costa(Movistar) 35 saniye geride, ana grup ise 1 dakika 5 saniye gerideydi. Tırmanışta ana grubun gerisinde kalmaya başlayan kırmızı benekli tırmanış mayosunu taşıyan Christophe Laborie, gün sonunda mayosunu Valerio Agnoli’ye kaptırdı.

 

Son 2 kilometre kala iki kişilik lider grubu takip eden Nibali grubu ana gruba yakalandığında Wilco Kelderman(Belkin) atak yaparak son kilometrelerin takipçisi oldu. Lider ikili yakalanamadı ve finalde galibiyete mücadele başladı. Hollandalı Tom Jelte Slagter etabın galibiyetini alırken, ikinci olan Geraint Thomas genel sıralama liderliğini aldı. Wilco Kelderman’ın solo takip performansı, Belçikalı sporcuya üçüncülüğü getirdi.

 

TomJelteSlagter14

 

Paris-Nice 4.Etap Finiş Sıralaması

1 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 5:00:09
2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
3 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:05
4 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
5 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
6 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
7 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
8 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
9 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
10 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
11 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
12 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
13 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
14 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
15 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
16 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
17 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
18 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
19 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
21 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
22 George Bennett (NZl) Cannondale
23 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
24 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
25 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
26 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
27 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
28 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
29 John Gadret (Fra) Movistar Team
30 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:18
31 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
32 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
33 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
34 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
35 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
36 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
37 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
38 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
39 Marco Marcato (Ita) Cannondale
40 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
41 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
42 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
43 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
44 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
45 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
46 Egor Silin (Rus) Team Katusha
47 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
48 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
49 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
50 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
51 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
52 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
53 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
54 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
55 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
56 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:00:22
57 Michel Koch (Ger) Cannondale 0:00:57
58 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
59 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
60 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
61 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
62 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
63 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
64 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
65 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
66 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
67 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
68 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
69 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
70 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
71 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
72 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 0:02:32
73 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:05
74 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:03:43
75 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
76 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
77 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
78 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
79 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
80 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
81 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
82 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
83 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
84 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
85 Davide Villella (Ita) Cannondale
86 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
87 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
88 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
89 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
90 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:04:15
91 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
92 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
93 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
94 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
95 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
96 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
97 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
98 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
99 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
100 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
101 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
102 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
103 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
104 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
105 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement
106 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
107 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
108 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
109 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
110 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
111 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
112 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
113 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
114 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
115 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
116 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:07:06
117 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
118 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
119 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
120 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
121 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
122 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
123 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
124 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
125 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
126 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
127 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
128 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
129 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
130 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
131 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
132 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
133 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
134 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
135 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
136 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:08:13
137 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:08:14
138 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:09:55
139 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
140 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
141 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
142 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
143 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
144 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
145 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
146 Christian Knees (Ger) Team Sky
147 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
148 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
149 Luke Rowe (GBr) Team Sky
150 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
151 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
152 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
153 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
154 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
155 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
156 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
157 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
158 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
159 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
160 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
161 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
162 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling 0:12:10
163 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
DNF Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo

4.Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 18:14:25
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:00:03
3 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 0:00:04
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:08
5 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:12
6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:15
7 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:00:17
8 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:19
9 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
10 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
11 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
12 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
14 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
15 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
16 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
17 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
18 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
19 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
20 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
21 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
22 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:00:25
23 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
24 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:28
26 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:00:30
27 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:00:32
28 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
29 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
30 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
32 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
33 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:00:42
34 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:00:43
35 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
36 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
37 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
38 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
39 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
40 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
41 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
42 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:01:04
43 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
44 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:01:10
45 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:01:11
46 Michel Koch (Ger) Cannondale
47 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
48 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
49 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:28
50 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
51 George Bennett (NZl) Cannondale
52 John Gadret (Fra) Movistar Team
53 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:01:39
54 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
55 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
56 Alex Howes (USA) Garmin Sharp 0:01:41
57 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:01:52
58 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
59 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
60 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:02:11
61 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:02:13
62 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:02:20
63 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp 0:02:31
64 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 0:02:46
65 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:03:00
66 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:20
67 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:03:22
68 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:03:57
69 Davide Villella (Ita) Cannondale
70 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
71 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:04:08
72 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
73 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
74 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:04:12
75 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:04:24
76 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:04:25
77 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:04:29
78 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
79 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:04:34
80 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:04:40
81 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
82 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
83 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:04:59
84 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp 0:05:06
85 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge 0:05:10
86 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:05:17
87 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
88 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
89 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:05:28
90 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp 0:05:36
91 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:38
92 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 0:05:39
93 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr 0:05:43
94 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:05:49
95 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
96 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
97 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
98 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
99 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 0:06:07
100 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:07:02
101 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:07:06
102 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:07:13
103 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:07:28
104 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:31
105 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
106 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
107 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
108 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
109 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:07:41
110 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:07:54
111 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 0:08:09
112 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:08:22
113 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:08:36
114 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:08:38
115 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 0:08:40
116 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:08:52
117 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:08:54
118 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:09:18
119 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:09:23
120 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
121 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 0:09:26
122 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 0:09:27
123 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 0:09:48
124 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:10:01
125 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:10:02
126 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team 0:10:05
127 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo 0:10:09
128 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
129 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
130 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
131 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:10:14
132 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:10:20
133 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
134 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:10:36
135 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:10:38
136 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:11:05
137 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:11:10
138 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:11:26
139 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:11:37
140 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:11:43
141 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 0:11:44
142 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:11:48
143 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 0:12:12
144 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 0:12:14
145 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling 0:12:35
146 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:12:54
147 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:13:30
148 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:13:39
149 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:14:07
150 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:14:58
151 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:14:59
152 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:15:49
153 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano 0:16:23
154 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:16:34
155 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:17:06
156 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky 0:17:57
157 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling 0:18:05
158 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:20:12
159 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:21:18
160 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:21:25
161 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:22:21
162 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
163 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 0:39:25

Puan Klasifikasyonu

1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 39  puan
2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 28
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 20
4 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 16
5 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 15
6 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 13
7 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 12
8 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 12
9 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 10
10 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 9
11 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 9
12 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 7
13 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 7
14 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 6
15 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
16 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
17 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
18 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 6
19 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 5
20 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 5
21 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 5
22 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 5
23 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 4
24 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 4
25 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
26 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
27 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol 3
28 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 3
29 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
30 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 2
31 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 2
32 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 2
33 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2
34 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 2
35 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2
36 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 2
37 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 1
38 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1
39 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1
40 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team -5

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 12  puan
2 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 9
3 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 7
4 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 5
6 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
7 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 4
8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 3
9 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 3
10 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 3
11 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2
12 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 2
13 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 2
14 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2
15 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2
16 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 1

 

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın