Pantani’nin Fransa Turu’nda Kullandığı Bisikletleri Satıldı

20/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Efsanevi bisikletçi Marco Pantani’nin 1997 ve 1998 yıllarında Tour de France’ta kullandığı 2 bisiklet açık arttırmayla toplamda 20.000 Euro’luk bir fiyata satıldı.

 

100’den fazla koleksiyoncunun katıldığı açık arttırmada bisikletler 5000 Euro’dan satışa çıktı. Bisikletlerden biri 13.000 Euro’dan alıcı bulurken, diğeri 8000 Euro’ya satıldı. Bisikletleri alan iki koleksiyoncunun da İtalyan olduğu açıklandı.

 

 

Satılan bisikletlerden biri 1997 yılında kullandığı Wilier Tristina. Pantani bu bisikletle L’Alpe d’Huez’i  kazanmıştı. Diğer bisiklet ise Fransa Turu’nun 15. etabını kazandığı sarı – turkuaz Bianchi. Pantani bu bisiklet üzerindeyken tırmanış sırasında Jan Ullrich’e atak çekmiş ve tek başına bitiş çizgisinden geçerek etabın galibi olarak sarı mayoyu sırtına geçirmişti. Bu etaptaki galibiyeti sayesinde Fransa Turunu kazanmıştı. Aynı yıl Giro d’Italia’yı da kazanarak altın yılını yaşamıştı.

 

Bisikletleri satışa sunan kişi ise Pantani’nin yaşadığı kasabada bulunan bir restoran sahibi. Pantani ile arkadaşken ona bu bisikletleri hediye ettiğini anlatan restoran sahibi, banka borcunu ödemek için bisikletleri satışa çıkardığını söyledi.

 

Marco Pantani 2004 yılında aşırı dozda uyuşturucu kullanması sonucu hayata veda etmişti.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın