Oscar Freire Katusha Takımıyla Sözleşme İmzaladı. Erik Zabel’de Katusha’nın Yeni Takım Menajeri

20/10/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Rusya’nın profesyonel bisiklet takımı Katusha, Oscar Freire Gomez ile sözleşme imzaladıklarını açıkladı. 1999,2001,2004 yıllarında 3 kez Dünya Yol Şampiyonu ünvanını kazanan, 35 yaşındaki İspanyol sporcu önümüzdeki sezon Katusha takımı adına yarışacak. Spor dünyasında son yılların en etkili isimlerinden biri olan Freire Rus takımın genç sporcularına örnek olarak, tecrübeleri ile destek verecek. Aynı zamanda Rusya Bisiklet Federasyonunun global düzeyde profesyonel çalışması için birikimlerini aktaracak.

 

 

Yol Yarışlarının 3 dünya şampiyonluğunu kazanan ismi, 2003 yılından beri Rabonak takımı adına yarışıyordu. Bu sezon, kariyer başarısında sessizliğe bürünen Oscar Freire 2010 yılında Milan-San Remo, Paris-Tours galibiyetlerini almıştı. Kariyerinde 4 Fransa Bisiklet Turu etabı, 2008 yılı Fransa Bisiklet Turu Yeşil Mayosu, Vuelta a Espana’da 7 etap galibiyeti, 3 kez Milan-San Remo galibiyeti(2004,2007 ve 2010) bulunduran tecrübeli sporcu 2011 yılı Dünya Şampiyonasını kazanamaması halinde emekli olacağını açıklamıştı. Ancak son bir sezon daha yarışıp emekli olma kararı alan Freire 15.sezonunda yarışmak için Lotto, Quick-Step ve Geox takımları ile görüştükten sonra seçimini Katusha takımından yana olarak belirledi.

 

 

Tour de France sprint kralı Erik Zabel’in de Katusha’ya katılarak yeni takım menajeri olacağı açıklandı. 41 yaşındaki tecrübeli sprinter Katusha takımının takım menejeri olarak devam edecek ve takıma profesyonelliğin gelişimi adına destek olacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın