Orica-GreenEdge Tirreno – Adriatico İçin Hazır

04/03/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Geçtiğimiz yıl Tirreno – Adriatico’ da oldukça başarılı sonuçlar elde eden Orica-GreenEdge, ilk etap olan takım zaman karşıda birinci sırada yer almış aynı zamanda da sürücüleri Matt Goss’ un da liderlik mayosu olan Mavi Formayı giymesini sağlamıştı. Takım mavi renki formayı dağ etaplarının başladığı 4. etaba kadar elinde tutmuş, bir başka bisikletçisi olan Cameron Meyer de genel klasmandaki yeteneği de gözler önüne sermişti. Meyer, genel sıralamayı ilk 10′ da bitirmiş, son etap olan bireysel zamana karşı etabını da 3. sırada tamamlamıştı. 

 

Bilindiği üzere Tirreno – Adriatico festival havasında geçen, bir çok orta seviyedeki sprinte sahip bir etap yarışı. Özellikle hızlı ve güçlü bisikletçilerin sıkça tercih ettiği bu orgnaizasyon, sezonun erken zamanlarında yapılması ve soğuk geçen Avrupa kışının ardından Avrupa’ a artık bisiklet sezonunun da açılışı anlamına geliyor. 

 

Bu sezonki yarış geçtiğimiz yıla nazaran biraz daha farklı olacak. Geçtiğimiz yılın aksine bir çok sporcunun yaptığı açıklamaya göre, genel klasman yerine etap birinciliğine bir yönelme göze batıyor. Bu da her etapta farklı bir aksiyon izleyeceğimiz anlamına geliyor. Orica-GreenEdge takımı da bu seneki yarışta en az bir etap galibiyeti elde etmek. 

 

 

Ancak takımın ana hedefi geçtiğimiz yıl kazandığı gibi bu yıl da takım zamana karşı da kürsünün en tepesinde olmak. Önümüzdeki perşembe başlayacak olan yarış için takım 2 gün önceden İtalya’ ya varmış durumda. Şu anda geçtiğimiz yıl elde ettikleri zaferin verdiği motivasyonla antrenmanlarına son sürat devam ediyorlar. Tirreno – Adriatico öncesi Orica-GreenEdge’ in bazı bisikletçileri yarış öncesi durumlarına bir göz atmakta fayda var;

 

Matt Goss: Tour Down Under, Tour of Qatar ve Tour of Oman’ ın ardından Goss, diğer yarışçılara göre geçridiği kilometreler sebebiyle önemli bir avantaja sahip. Ayrıca sprintler için de kendini hazırlamış durumda. 

 

Stuart O’Grady: O’Grady, her takımın kadrosunda görmek isteyeceği türden bir bisikletçi. Tirreno sürerken bir takım kaptanı gibi davranabilir ve en kritik anlarda takımın iyiliği için elinden geleni yapabilecek özelliklere sahip.  Şu anda kondisyon olarak zirvede olmasa da İtalya’ dan sonra bahar klasikleri için tamamen hazır konuma gelecektir. 

 

Svein Tuft: Tuft sezona oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Özellikle Arjantin’ de kazandığı zamana karşı etabından sonra varını yoğunu takım arkadaşlarının başarısı için ortaya koyan bisikletçi, Tirreno’ daki bireysel zamana karşı etabında yine elinden geleni yapacaktır. 

 

Orica-GreenEdge takımının Tirreno – Adriatico’ da yarışacak kadrsou ise şöyle;

Brett Lancaster
Daryl Impey
Jens Mouris
Matt Goss
Mitch Docker
Sebastian Langeveld
Stuart O’Grady
Svein Tuft

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın