ORICA-AIS Takım Tanıtımı Yapıldı

21/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

Avusturalya’nın bayan yol takımı, Orica-AIS’in 2013 takım kadrosu tanıtımı Avusturalya Spor Enstitüsü- Canberra’da yapıldı. Tanıtımda AIS (Avusturalya Spor Enstitüsü), bayan yol takımını destek verdiğini doğruladı. AIS Direktörü Matt Favier, Orica GreenEdge takımı ile aralarındaki ortaklığa değinerek, ORICA-GreenEdge, Avusturalya Bisikleti ve AIS arasındaki güçlü ortaklık, Dünya etaplarında büyük başarılar kazanmamızı sağlar, dedi. “Geçtiğimiz sezonun sonunda Edge’in başarılarını açıkladığımızda, hedefimizi Avusturalya bisikletinin başarılarını Dünya Şampiyonları, Olimpiyatlar ve Paralimpiyatlar gibi, zorlu ama ulaşılabilir hedefler olarak  belirledik. Hem yol bisikletinde hem de pist bisikletinde hedeflerimiz ile başarı arşivimizi genişletmeyi ve Orica-AIS’ile en iyi sporcularımızı desteklediğimiz rolünde lider görülmesini umuyoruz. “

 

Favier yeni sezona ilişkin; “2013 Katar Tour’na katılacak olan takım kadrosu, sezonu başlamadan önce mümkün olan en iyi antrenman hazırlığını sağlamak için, spor bilim adamlarımız ve diğer destek
personelimiz ile çalışan AIS şuanda burada kampta çalışıyor.” dedi. Takımın 10 sporcudan oluşan kadrosu içerisinde son ulusal yol şampiyonu
Gracie Elvin’in yanı sıra diğer ülkelerden takıma katılan Loes Gunnewijk (takım kaptanı-Hollanda), Emma Johansson (İsveç) ve Sungeun Gu (Kore Cumhuriyeti) bulunuyor. Orica-AIS’in baş antrenörü Martin Barras, takıma katılan yabancı sporcuların entegrasyonunun oldukça heyecan verici olduğunu düşünüyor. “Dünya standartlarına sahip takımımıza, 3 yabancı sporcu bulunuyor. Her biri takıma gelirken farklı tecrübeleri getirecekler ve Avusturalyalı sporcular ile sahip oldukları tecrübeleri paylaşacaklar.” diyerek beklentisini ve heyecanını aktardı. “Bu kompozisyon ile yarışlardaki taktik kabiliyetinin dengeli olacağına inanıyoruz.”

Takım kadrosundaki Avusturalyalı sporculardan Londra Olimpiyatlarında yarışan Annette Edmondson (Bronz madalya), Shara Gillow, Melissa Hoskins ve Amanda Spratt’ın yanı sıra başarılı sporculardan Tiffany Cromwell ve Jessie Maclean, takımın 2013 kadrosunda başarılı bir sezon vaad eden kadrosuyla gözleri dolduruyor.

 

ORICA-GreenEdge genel menajeri Shayne Bannan, bu projeden son derece gurur duyduğunu belirtti. Bannan, “Kadın takımı geçen yıl bir rüya gibi görünüyordu. Bu yıl ise sezonda yer alacak şekilde herşey hazır görünüyor. Biz gerçekten yetenekli Avusturalyalı sporcuları geliştirmek, diğer ülkelerdeki sporcularla yarışacak derin tecrübeye sahip atletler yetiştirmeyi hedefliyoruz. dedi.

 


 

Cycling Avusturalya performans direktörü Director Kevin Tabotta ise projeyi şu sözlerle aktardı. “Orica-GreenEdg AIS ve Cycling Avusturalya’nın ortaklığı ile desteklenen kadın takımının hayata geçmesi birkaç yılı aldı. Ancak, sonuç Avusturalya bisiklet için beklemeye değer oldu.”, “Orica-AIS 2012 sezonunda yarışlardaki ilk yılı olmasına rağmen; UCI Yol Dünya Şampiyonası Takım Zamana Karşıda gümüş madalya ve 20’den fazla zaferle sezonu tamamlamıştır.” , “Kadın Takımı fikrii gerçekten Avusturalya’da bisikletli kadın sayısını arttırdı ve  elit sporcuların kariyer yolunu uzattı. Takım kadrosu kombinasyonu; deneyimli takım yöneticilerinden, uzman antrenörlerden, spor bilimine hakim uzman spor hekimleri, Cycling Avusturalya ve AIS içerisinden seçilmiş iyi kombine edilen bir detek ekibine sahip. Ayrıca ORICA-AIS en iyi sporcuları bünyesinde tutuyor. Bu sporcular genç yeteneklerle de çalışacak ve geliştirecekler. Bu programda, uluslararası sporcuların Avusturalyalı genç sporcuları geliştirdiklerini göreceğiz.” dedi.

 


 

Cycling Australia, ORICA-GreenEDGE ve AIS olarak, Avusturala bisikletini geliştirmek üzere ortak çalışacağımız için mutluyuz. Bu gelişmeler, uzun süreli projenin gelinen bu noktasında Avusturalya hükümetinin de 6.900.000 $’lık bütçe ayırarak destek vereceğini gururlar açıklıyoruz, dendi. Orica-AIS takım tanıtımında yer alan proje ortakları, Avusturalya Bisikletini geliştirmek üzere güç birliği yapmaya devam ettiklerini, son yıllarda gelişen Avusturalya bisikletine etkilerini hep birlikte izliyoruz. Ve yıll yıl, hedeflerine ulaşan Avusturalya 2013 sezonunda kadın bisiklet takımı ile geleceğe büyük bir yatırım kapısını daha açmış oldu.


 

Bu yazı sponsorluğunda hazırlanmıştır.
Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın