Omloop Het Nieuwsblad 2013 Parkuru Açıklandı

15/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Flanders Klasiklerinin ilki Omloop Het Nieuwsblad’ın , 2012- 25 Şubat’ta koşulan parkurundan daha da zorlaştırılmış 2013 parkur detayları belli oldu. Geçen yıldan farklı olarak, Omloop Het Nieuwsblad’ın 68.edisyonu parkurunda bazı değişiklikler yapıldı. Ancak, final kısmı aynı kaldı. Parkurun direktörü, Peter Van Petegem bu
yılki gibi bir finiş bekliyor. 2012 sezonundaki yarışta, Sep Vanmarcke (Garmin
– Sharp), Tom Boonen ( Omega Pharma – Quickstep) ve Juan Antonio Flecha
( Team Sky) arasındaki kıyasıya mücadeleyi Vanmarcke kazanmıştı
. Seni sezonun, ilk klasik yarış olması gereği, klasikçiler için ve klasikleri hedefleyen takımlar için, Omloop Het Nieuwsblad, oldukça önemli bir yarış. 2011 sezonunun klasikler kralı Philippe Gilbert geçen yıl 8.kez start aldığı bu tek günlük yarışı için, BMC takımı Thor Hushovd, Alessandro Ballan, Marcus Burghardt, Taylor Phinney, Manuel Quinziato, Michael Schar ve Greg Van Avarmaet‘in bulunduğu bir süper takım kadrosu ile start almıştı. Takımların, itinalı seçimlerle start aldığı yarış için takımlar yeni sezona nabız ölçen takipçiler için en iyi dereceyi kapmak için çekişmeye devam edecek.

Yarış, takvimsel geleneğini sürdürecek ve Belçika’da bahar sezonun başladığı 23 Şubat 2013 tarihinde, Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Başlangıç farklı, ancak final kısmına dokunmadık.” diyen Van Petegem,
Belçika’nın yüksek trajlı gazetelerinden olan Het Nieuwsblad’ın da
yarışın yeni ana sponsoru olduğunu vurguladı (Hali hazırda eski adı Omloop Het Volk olan yarışın adı, ana sponsor olan Het Nieuwsblad’ın gelmesi ile 2008’den sonra adı değişmişti). Yarış zorlu iki tırmanış olan Valkenberg ve
Molenberg’in de yer aldığı 12 “hellinberg” yani tırmanışı içerisinde
barındırıyor. Sporcular, ayrıca üç defa arnavut kaldırımlı sektör olan Haaghoek’dan geçecekler. Haaghoek geçen yılki parkurda iki kez geçilmişti.
Yarışın son 40 km.’sine dokunulmamış. Ancak
özellikle ilk kilometreler daha zorlu hale getirilmiş. Ayrıca, Berendries
tırmanışı bu sene tekrardan yarış parkuruna dahil edilmiş. Berendries tırmanışı geçen yıl Ronde Van Vlaanderen(Tour of Flanders)’a da dahil edilmişti. Ayrıca, Flanders Klasiklerinin ikincisi, Omloop Het Nieuwsblad’dan iki hafta sonra start alan Dwars door Vlaanderen’de de Berendries tırmanışı bulunuyor.
” Tamircilik yapmak istemiyoruz.” diyen Van Petegem, ancak yine de
bazı bölgelerin sporcu sağlığı için tadilata alınacağını ancak arnavut
kaldırımı kısımların yine de parkurda yer alacağını söyledi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın