Omega Pharma-Quickstep Takım Prezantasyonu

13/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Belçika’nın 2 takım gücünün birleşmesiyle oluşan Omega Pharma – Quickstep adını ve transfer sezonunda da güçlü isimleri bünyesine almıştı. Profesyonel Bisiklet yarışları fanatiklerinin de ilgi odağı olan takım içerisinde 2011 Dünya Zamana Karşı Şampiyonu Tony Martin, tecrübesi geçmişi ve renkli kişiliği ile sevilen isim Levi Leipheimer, Büyük turların yılmaz savaşçısı, kaçışların adamı Sylvain Chavanel derken 2012 sezonunda bizleri heyecanlı rekabet atmosferinde sürükleyecek Omega Pharma-Quickstep takımı bugün basın toplantısı yaparak takım prezantasyonunu gerçekleştirdi. Omegap Pharma Quickstep forma ve renklerinin açıklanması ardından sahip olduğu bol ünvanlı sporcu kadrosu için geçtiğimiz hafta ünvanlara özel forma tasarımlarını da açıklamıştı.

 

 

 

Bugün Türkiye saati ile 12:00’de başlayan takım prezantasyonu; Omega Pharma-Quickstep formalarını giyen müzik grubu eşliğinde sıcak bir atmosferde gerçekleşti. Sporcuların ismen sunumu ile 2 katlı sahnenin üst katında bulunan Omega Pharma-Quickstep formasını imzalayan takım sporcularından bazılarına tanımak tanıtmak amacıyla özel sorular soruldu. Tanıtım resmiyetin soğuk havasından uzak gerçekleşti diyebirilim. Oldukça sıcak bir atmosferle dizayn edilmiş sahnenin idaresi yine dostane ve esprili yaklaşımlala gerçekleşti.

 

 

 

Takımın önemli isimlerinden 2011 Dünya Zamana Karşı Şampiyonu Alman Sporcu Tony Martin, en çok merak edilen ve takımın en büyük güçlerinden olması sebebiyle tanıtım için davet edildi. İlk soru neden Omega Pharma-Quickstep takımını seçtiği yönündeydi. 26 yaşındaki Dünya Şampiyonu; geleceği için en doğru kararı verdiğini ve bu sebeple Omega Pharma Quickstep takımına transfer olduğunu belirtti. 2012 sezonu hedefleri için ise Ülkesi Almanya ve takımının Belçika menşeili oluşunu belirterek Londra Olimpiyatlarda madalya almayı hedeflediğini ayrıca Fransa Bisiklet Turunda etap galibiyeti hedeflerine değindi.

 

 

 

Almanya’nın bisiklet sporundaki yeri ve kendi başarısının gelişimde nelere etki edebileceği konusuna girildiğinde; Önceki yılların bisiklet sporunda etkin ismi Almanya’nın şimdi hiç büyük takımı kalmadığını belirten Tony Martin, son yıllarda ise yeni yarışların düzenlendiğiniz belirtti. Bununla beraber Almanya’nın yeniden büyük takım kuracağını ümit ettiğini belirtti.

 

Diğer takım prezantasyonlarına karşın Belçika takımı Omega Pharma-Quickstep’in prezantasyon için seçtiği tema ve yaratılan sıcak atmosfer gereği sporcuların görüşleri dostane birer açıklama gibiydi. Sanki bir kafede oturup arkadaşınızla 2012 sezonu hakkındaki görüş transferi yaparsınız da arada espriler döner ya. İşte takımın prezantasyon teması da aynı bu yaklaşımla gerçekleşti. Prezantasyon için önceden hazırlanan videolar da eksik kalmadı. Özellikle takımın kullanacağı Specialized marka bisikletlerin tanıtımı   sporcuların bisikletleri hakkındaki görüşlerini belirttiği videolar ile desteklendi. Sylvain Chavanel’in motor hayranlığı için sahneye motor dahi geldi. Chavanel motoru sadece çalıştırıp kapattı. Hızı sevdiğini söyledi. Gerçi Harley haricinde bu tarz bir motorlar ile yapılacak hız kıyaslaması zayıf olacaktır.

 

 

Takımın sansasyonel transferlerinden bir diğeri de kuşkusuz. Levi Leipheimer’ın Omega Pharma-Quickstep ile anlaşmasının açıklanmasıyla olmuştu. Takım prezantasyonuna katılmayan Levi Leipheimer için yine video kaydı kurtarıcı oldu. Levi kibarlığı ile başlayan sporcu öncelikle takipçilerine, sponsorlarına, basın medya grubuna ve takıma sıcak selamı ile devam etti. Antrenmanlarına evinde, Kaliforniyada devam eden Leipheimer bu yılki hedeflerinde California turu ve Fransa Bisiklet Turunda başarılara odaklandığını belirtti. “2011 benim için oldukça başarılı bir sezondu. Ve kariyerimde byük bir değişiklik yaparak Omega Pharma-Quickstep’e geldim. 2012’de de başarılı olmayı hedefliyorum. Yeni sezonun takım arkadaşlarıma ve takımıma başarılar dilerim” dedi.

 

 

15 Ocak pazar günü Avusturalya’da koşulacak tek günlük Down Under Klasiği ve akabinde 18-23 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek Tour Down Under için Avusturalya’da bulunan takım üyeleri prezantasyona Skype bağlantısı aracılığıla katıldı. Bir saat 10 dakika süren prezantasyon Türkiye saati ile 13:10’da sona erdi.

 

 

2012 Omega Pharma-Quickstep Takım Kadrosu:

 

Tom Boonen (Belçika)
Matt Brammeier (İrlanda)
Dario Cataldo (İtalya)
Sylvain Chavanel (Fransa)
Francesco Chicchi (İtalya)
Gerald Ciolek (Almanya)
Kevin de Weert (Belçika)
Dries Devenyns (Belçika)
Andrew Fenn (İngiltere)
Michał Gołaś (Polonya)
Bert Grabsch (Almanya)
Iljo Keisse (Belçika)
Michał Kwiatkowski (Polonya)
Levi Leipheimer (Amerika)
Nikolas Maes (Belçika)
Tony Martin (Almanya)
Serge Pauwels (Belçika)
Jérôme Pineau (Fransa)
František Raboň (Çek Cumhuriyeti)
Gert Steegmans (Belçika)
Zdeněk Štybar (Çek Cumhuriyeti)
Niki Terpstra (Hollanda)
Matteo Trentin (İtalya)
Guillaume Van Keirsbulck (Belçika)
Stijn Vandenbergh (Belçika)
Kristof Vandewalle (Belçika)
Martin Velits (Slovakya)
Peter Velits (Slovakya)
Julien Vermote (Belçika)

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın