Omega Pharma QuickStep Bir Günde 4 Ulusal Şampiyon Çıkardı

25/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

 

24 Haziran 2012; Opega Pharma Quickstep takımı için inanılmaz bir gün oldu. Takım bir günde 4 Ulusal Şampiyon çıkartarak 4 zafer elde etti. Niki Terpstra, Hollanda Ulusal Yol Yarışı Şampiyonasında, Tom Boonen Belçika Ulusal Şampiyonada, Michal Golas Polonya Ulusal Yol Tarışı Şampiyonasında ve Matt Brammeier’de İrlanda Yol Yarışı Şampiyonasında Şampiyonluk zaferini elde etti.

 

Niki Terpstra Hollanda zaferi için, “Performansım için mutluyum.Bunun benim için bir sürpriz olduğunu söylemeliyim. Küçük bir gruptaydık, ben grubu bölmek ve küçültmek için çalıştım ama yalnız kaldım. Bu aşamada risk aldım ve zamana karşı performansı yaptım. Kötü hava şartlarındaki bu tür yarışları seviyorum. Bu ikinci şampiyonluk ünvanım. İlki mükemmel bir yarıştı ama bunda da solo zafer olması açısından daha iyi oldu.”dedi.

 


Hollanda Şampiyonası Sonuçları:

1. Niki Terpstra (NED) 6:09.33
2. Lars Boom (NED) +1.59
3. Bert-jan Lindeman (NED) +2.02
4. Michel Kreder (NED) +2.50
5. Sebastian Langeveld (NED) +2.59

 

 

Michal Golas ise Şampiyonluğı için; “Bu benim ilk şampiyonluk ünvanım. Bu gerçekten büyük bir sevinç. Michal Kwiatkowski’ye çok teşekkür ederim. Michal kaçış grubunda yer aldı ve bende ana grupta rahatça ilerlerken final için enerjimi saklayabildim. Son kilometrelerde sprint yapmaya karar verdim. Bir sprinbt grubu içerisinden kazandım bu benim zaferimi daha da özel kılıyor. Bu zaferimi eşim ve küçük kızıma adıyorum. Şimdi ise Polonya Turunda yeni formanı giymek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

 

 

Polonya Şampiyonası Sonuçları:

1. Michal Golas (POL) 6:05.13
2. Tomasz Smolen (POL) s.t.
3. Sylvester Janiszewski (POL) s.t.
4. Jaroslaw Marycz (POL) s.t.
5. Damian Walczak (POL) s.t.
16. Michal Kwiatkowski (POL) s.t.

 

 

İrlanda Şampiyonu Matt Brammeier ise; “Bu kazandığım üçüncü Şampiyonluk ünvanı ama hiç kolay olmadı. Starttan itibaren sürekli ataklar oldu. Tüm atakları karşılamayı başardım. Son turda 3 sporcuyla kaldık. Finişe 2 kilometre kala atağımı başlattım ve tek başıma gittim. Tek başına kazanmış olmak, her zaman mükemmel bir duygu.” dedi.

 

 

İrlanda Şampiyonası Sonuçları:

1. Matthew Brammeier (IRL)
2. Nicolas Roche (IRL)
3. Philip Lavery (IRL)
4. Martyn Irvine (IRL)
5. Sean Patrick Downey (IRL)

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın