Omega Pharma Quick Step’in Tecrübeli İsmi Levi Leipheimer’ın Bacağı Kırıldı

06/04/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Omega Pharma Quick Step takımının 38 yaşındaki tecrübeli ismi Levi Leipheimer Ciclista El Pias Vasco’nun başlamasından bir gün önce bireysel antrenmanında arkadan araba çarpmasıyla kaza geçirdi. Kaza sonucunda sol ayağında fibula kemiğinin kırıldığı röntgen ile kesinleşti.

 

Yaşadığı talihsiz kazanın sonucu olarak kırılan ayağının iyileşmesi için herhangi bir ameliyat gerekmemesinin yanı sıra yarışlara dönebileceği kesin tarih belli değil. Kaliforniya Santa Rosa’daki evinde 2 hafta mutlak dinlenme uygulaması gereken Levi 2011 yılında kaçırdığı California Amgen Tour genel klasman liderliği için sabırsızlanıyor. Ölümle burun buruna geldiğini söyleyen Levi ” O an soğuk kanlı olamadım. Her şey bir anda oldu ve korkmamak elde değildi. Yaşadığım için şanslıyım.” dedi.

 

2011 yılını U.S.A. Pro Cycling Challenge liderliği ile başlatan tecrübeli isim 2012 sezonunun başlangıcında da Tour de San Luis galibiyetini göğüslemişti. Levi Leipheimer’in şimdi yarışlara ne zaman döneceğini ise klinik araştırmalar gösterecek.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın