Olivier Zaugg Saxo Bank-Tinkoff Takımına Transfer Oldu

22/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Transfer sezonun başlamasıyla, profesyonel takımların önümüzdeki yıl izleyecekleri stratejilere yönelik oluşturmaya başladıkları yeni takım kadroları merakla takip ediliyor. Geçen yıl transfer sezonunu zayıf geçiren Saxo Bank-Tinkoff takımıı bu yıl sezonu verimli değerlendireceğe benziyor. Bu sezon takımın şanssızlıkları, WorldTour lisansını tehdit etmeye kadar gitti. Alberto Contador’un aldığı ceza, takımın yıldız klasikçisi Nick Nuyens’in Klasikler öncesi (Paris-Nice açılış günü) kalça kırığı problemi gibi beklenmeyen aksilikleri atlatan takım sezonu puan ve başarı anlamında oldukça zayıf geçirdi.

 

Photo:Gian Mattia D’Alberto/LaPress

Bu kez transfer sezonu için masaya ciddi oturan Bjarne Riis, transferlerin önemini sponsorlarına kabul ettirmiş görünüyor. Saxo Bank – Tinkoff formasını taşıması kesinleşen Olivier Zaugg oldu. 2011 il Lombardia’nın (eski adıyla Giro di Lombardia) sürpriz galibi 31 yaşındaki İsviçreli sporcu son iki yıldır Leopard Trek ve devamında RadioShack Nissat Trek olarak anılan Lüksemburg takımındaydı. Dolayısıyla son iki yılınnıı Schleck kardeşlerin tırmanışlardaki domestiğiydi. Önümüzdeki sezon Alberto Contador için yardımcı tırmanış meleği olarak Saxo Bank renklerine bürünecek. Zira yaşı gereği tecrübesini artan performansıyla birleştirmesi gereken yıllarında yıldız kümesi içinde kalan sporcu parlamaya 2011 Lombardia galibiyetiyle yani başlayan yıldızını sözleşmesinin sonuna kadar ertelemek durumunda kalmıştı. Olivier Zaugg, Riis için güçlü bir isim iki taraf için de iyi bir anlaşma olarak görülebilir.

 

Saxo Bank-Tinkoff takım direktörü Bjarne Riis; “Olivier Zaugg her takımın isteyeceği özelliklere sahip bir sporcu. Tecübeli, öngörülü ve güçlü. 2013 hedeflerimize ulaşmamızda önemli bir isim olacak.” dedi. Olivier Zaugg ise transferi için; “Bisiklet kariyerimde hem kendimi hem de takımımı gelirtirecek bir ekip arıyordum. Takım için faydalı olacağıma inanıyorum.” dedi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın