Olimpiklerin Antrenörü Dan Hunt Team Sky’a Transfer Oldu

05/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2012 Londra Olimpiyatlarında pistte Altın Madalyayı takım takip yarışında alan Büyük Britanya takımının koçu radikal bir kararla Team Sky’ın Sportif Direktörlük görevine getirildi. 2013 sezonundan itibaren görevine başlayacak olan  Olimpiklerin koçu Dan Hunt, Bradley Wiggins ve Sky kadrosunun sportif direktörlüğüne hazırlanıyor. Hunt, esprili ancak bir o kadar da anlamlı açıklamaları ile ya çok doğru bir seçim ya da tam bir fiyasko ile sonuçlanacak bir seçim olması arasında kararsız bırakıyor. Geçmişinde yarış tecrübesi bulunmayan Hunt, “Yarışları öğrenmek istiyorum ve sportif direktörlük işini yeniden öğrenemem gerekecek. Geçmişimde bu tür yarış tecrübem olmaması sebebiyle, tam olarak anlayabilmem için ciddi bir ev ödevi çalışması yapmam gerekecek.” dedi.

 

İlk yılımı maksimum öğrenme ve anlama yılı olarak geçireceğim. İyi bir sportif direktör olmayı hedefliyorum. Ve bunun için biraz zaman gerekecek diyan Hunt pist antrenörlüğündeki ulusal başarısını, SKY takımındaki yeni görevi ile geliştirmeyi hedefliyor. 2010 yılında yani SKY’ın kuruluş döneminde, henüz Olimpiyat hazırlık yoğunluğu hissedilmezken Hunt, SKY takımı ile çalışmıştı. Dolayısıyla 2013 yılındaki yeni görevinde takımda bulunan eski yüzlere aşina olacak. “Bu yeni macera ve değişik meydan okuma ortamına gireceğim için heyecanlıyım.” diyen Hunt için ve SKY takımı için 2013 gelecekte hakim sportif direktör gücü yaratma projesinin Büyük Britanya için mantıklı yatırım olduğunu şimdiden söylemek mümkün.

 

Dayanıklılık gerektiren diğer spor dallarından başarılı isimleri bünyesine ve bisiklet sporuna katan SKY takımı, Kasım ayında Shaun Stephens’ı performans koçu olarak triatlon sporundan transfer etmişti. Avusturalya takımının koçu, Avusturalya triatlonunun güçlü ismi Stephens’ın bisiklet sporuna yönlendirilmesi ve 2013 ile performans koçluğuna getirilmesi yine geliştirme projesinin radikal kararlarından biriydi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın