Nokere Koerse Yarı Klasiği Kötü Hava Şartlarından Dolayı İptal

13/03/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

UCI Avrupa yarış takviminde bugün 68.startını alması planlanan Nokere Koerse yarı klasiğin iptal kararının açıklanması, katılımcılar ve klasik sever bisiklet fanatikleri için büyük üzüntü yarattı. Bisiklet için uygun olmayan hava şartları derken gündüz eksi beş derece hava sıcaklığı ve karla kaplı yolların görüntüsüne bürünen Belçika’da yarış için son güne kadar beklendi. Ancak dün yine soğuk hava ve karlı bir güne merhaba diyen katılımcılar yarışın 68.startında bu yıl start alamayacaklarını öğrendi.

 

Bu yıl isim değiştirerek, Nokere Koerse Danilith Classic adını alan eski adı ile Nokere Koerse olarak bildiğimiz yarı klasiğin sabırsız bekleyişi, bir anlamda hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Yarış organizayonu aldığı yarış iptal kararını UCI, yerel yönetimler ve polis ile de paylaşarak yarışın 2013 versiyon iptalini netleştirdi. 2012 Nokere Koerse’yi Omega Pharma QuickStep takımından Francesco Chicci kazanmıştı. Bu yıl ise, Adam Blythe’ın odaklandığı Nokere Koerse galibiyet hedefi ve beklenen toplu sprint finişi zevki 2014’de start almak üzere ertelendi.

 

Organizasyon komitesi ve yerel desteğin hassasiyeti ile karla kaplı yollar büyük ölçüde temizlenmiş olsa da, hala yolun belli kesimlerinde birikme, buzlanma mevcut olduğu açıklandı. Gerek sporcular ve gerekse karavanlı takipçiler ile izleyicilerin %100 güvenliği söz konusu olmadığından zor alınmış olsa da yarış iptal kararı alınmak zorunda kalındı. İptal kararı ilk olarak, yarı klasiğin resmi tanıtım sayfasında açıklandı. Ve 68.edisyon startı için 2014 sezonunda ilgi ve desteğin ümit edildiği belirtildi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın