Nick Nuyens Kalça Kırığı Sebebiyle Kadro Dışı

07/03/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Paris-Nice’in ilk açılış günü Bireysel Zamana karşı etabında kaza geçiren Saxo Bank takımınn klasiklerdeki kaptanı Nick Nuyens’in etap sonrası muayenesinde kırık olmadığı açıklanmıştı. Ancak kazadan 2 gün geçmesine rağmen sıkıntıları ve ağrısı devam eden sporcunun yeniden kontrole alınması ile kalça kemiğinde küçük bir kırık tespit edildi. Yeni röntgen çekimi için 14 gün hareketsiz dinlenmesi gereken spocunun bu yıl uzmanlığı olan klasiklere katılamama tehlikesi var. 2011 Dwars Door Vlaanderen ve 2011 Ronde Van Vlaanderen(Tourof Flanders)‘ın galibi Belçikalı spocunun ünvanını korumak adına gerçekleştirmek istediği mücadeleye katılamama riski var.

 

Kaza sonrası görülemeyen, ancak ağrının geçmemesi üzerine yeniden çekilen röntgende küçük kalça kemiği kırığının ardından 14 gün istirahat verilen sporcunun durumu 2 hafta sonra belli olacak. 14 gün sonra çekilecek yeni röntgende iyileşme görülürse yeniden antrenmanlara başlayabilecek.

 

Nick Nuyens’in 2011 galibiyet ünvanlarını koruması için iyileşme süresi kırıtlı olduğu gibi, herşey yolunda gitse bile Belçika klasiklerine hazırlanması için yeterli antrenman yapamadan yarışa girecek. Zira ilk galibiyet ünvan mücadelesini 21 Mart 2012’de Dwars Door Vlaanderen, ikincisi ise 1 Nisan’da Ronde Van Vlaanderen(Tour of Flanders)’de gerçekleştirecek. Belçika’lı sporcunun talihsiz kazasının, onun için çok yanlış bir zamanda denk gelmesi gerçeği yanı sıra Saxo Bank takımının sezon başından beri yaşadığı talihsizlikler sinsilesine bir yenisinin daha eklenmesi üzücü. Alberto Contador’un aldığı uzaklastırma cezası sonrası, kadrosundaki sporcularla klasiklerde varlık göstermeye çalışabilecekken, şimdi klasik yarışlardaki takım kaptanı Nick Nuyens’in yaşadığı talihsizlik takım için tam bir trajedi.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın