Nibali Gözünü 2014 Tour de France’ a Dikti

29/05/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Giro’ da hiç bir tartışmaya açık kapı bırakmadan net bir galibiyet alan İtalyan bisikletçi Vincenzo Nibali, bu yılki Tour de France’ ta yer almayacağını onayladı ancak önümüzdeki sene yapılacak olan Tour de France’ ta ise sarı mayoyu kovalayacağını söyledi. 

 

 

2012 yılında Bradley Wiggins’ in zafere ulaştığı Tour’ da Christopher Froome’ un arkasından üçüncü olan Vincenzo Nibali, bu yıl Luquigas takımından Astana’ ya transfer olmuştu. Astana’ ya transferinin ardından Giro d’Italia hedefini belirleyen 28 yaşındaki bisikletçi Giro’ dan önce Tirreno Adriatico’ da ünvanını korumuş ve ne kadar hazır olduğunu göstermişti. Giro öncesi de tüm otoriteler Nibali ve Wiggins’ i en büyük favori olarak göstermişti. Nitekim Nibali, Brescia’ da sırtına geçirdiği pembe mayoyu 13 gün boyunca sırtında taşıyarak zafere ulaşan isim olmuştu. 

 

Geçtiğimiz yıl Londra Olimpiyatları Yol Bisikleti’ nda zafere ulaştıktan sonra emekli olan ve ardından Astana takımının menajerliğine geçen Alexandre Vinokourov’ da Nibali’ nin bu yılki Tour de France’ ta yarışmasından memnun kalacağını ancak bu konuda herhangi bir baskı yapmayacağını söyledi. Vino ayrıca, Sicilyalı bisikletçinin Vuelta’ da yer alacağını ve Floransa’ da düzenlenecek olan Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası’ nı hedeflediğini de sözlerine ekledi. 

 

Basına konuşan Nibali, “2014 yılında Tour’ u hedefleyeceğim. Bu yarış benim Avustralya gibi uzak bir yerde bile tanınmamı sağladı. 2009′ daki 7.’ ciliğimin ardından bugünkü gibi bir bisikletçi olabileceğimi hayal ettim.” diyerek önümüzdeki yıl ki hedefini açıkça belirmiş oldu. 

 

 

Giro galibiyetinin ardından Vincenzo Nibali önümüzdeki hafta tatile çıkacak. Temmuz ayına kadar da herhangi bir yarışta yer almayacak. Daha sonra bu sezon ki bir diğer hedefi olan vuelta için hazırlanmaya başlayacak olan Nibali ilk olarak Tour de Pologne’ de yer alacak. Daha sonra da 24 Ağustos’ da başlayacak olan La Vuelta a Espana öncesi, 7-11 Ağustos’ da Vuelta a Burgos’ da yarışacak.  

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın