NetApp Endura ve Katusha Amstel Gold Race’ te Yarışabilecek

08/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Team Katusha ve NetApp Endura takımlarına Nisan ayında gerçekleştirilecek olan yüksek prestije sahip Amstel Gold Race Classic organizatörleri tarafından wildcard verilmesine karar verildi.

 

NetApp Endura takımı için Amstel Gold Race’ te yer almaları, takımın tanınırlığını arttırmak ve genişleme yolunda attığı büyük bir adım anlamına geliyor. Bu yarışta yer alacak olması takımın WorldTour için büyümesini sağlayacaktır. Yalnızca bu yıl değil geçtiğimiz yıl da önemli organizasyonlarda yer alan takım, 2012 Giro d’Italia’ da sürpriz bir şekilde yer almış ve verilen wildcard’ ın hakkını vererek 2 etapta 2. sırada yer alarak kürsüde boy göstermişlerdi. Ayrıca NetApp patronu ocak ayında Giro d’Italia’ da tekrar yer almak istediklerini söylemiş ancak bu sezon yarışacak takımlar arasına seçilememişlerdi.

 

Katusha, geçtiğimiz yıl WorldTour lisansına sahip olduğu için yarışta otomatik olarak yer almıştı. Takımdan Oscar Freire yarışı kazanmak üzereyken son metrelerde, Peter Sagan, Jelle Vennendert ve Enrico Gasparotto üçlüsü tarafından yakalanmış yarışı da Gasparatto kazanmıştı.

 

 

Bu yıl ise takıma, UCI tarafından ProTour Lisansı etik sebepler gerekçe gösterilerek verilmemişti. Son olarak CAS’ a başvuran takım hakkındaki karar ise bugün açıklanacak. Şu an Pro Continental lisansına sahip olan takım, sezonu riske atmamak için, önemli yarışların wildcard listesinde yer alıyor. Ancak halihazırda açıklanan Giro’ daki takımlar arasında yerini bulamadı.

 

Bu arada NetApp Endura’ nın menajeri Ralph Denk, Amstel Gold Race için wildcard almaları hakkında bazı açıklamalarda bulundu:

 

“Bu yıl Amstel Gold Race’ te yer almamız kesinlikle tesadüf değil. Geçtiğimiz sezonki başarılarımız organizatörler tarafından değerlendirildi ve biz de zaten wildcardlar konusunda oldukça açgözlüyüz. Onların bize güvenmelerinden dolayı mutluyuz ve bu önemli yarışta elimizden geleni yapacağız.”

 

“Yeni transferlerimiz sayesinde bu yıl klasiklerde daha da güçlüyüz. Gerçekten Ardennes’ de gerçek gücümüzü göstermek istiyoruz. Amstel Gold Race yer almayı istediğimiz bir klasikti. Liege – Bastogne – Liege veya Fleche Walladone’ de de yer almamız bu da pastanın üzerinde kek olacak.”

 

 

NetApp şu anda Tirreno – Adriatico, Il Lombardia ve Criterium du Dauphine için wildcard’ ı almış durumda. Amstel Gold Race takımın wildcard aldığı 4. WorldTour organizasyonu oldu.

 

Takımın en büyük hedeflerinden biri de bu sezon Tour de France ya da Vuelta a Espana’ a yer almak.

 

 

 

The Amstel Gold Race, bu sezon 14 Nisan’ da başlayacak.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın