Nefes Kesen Zamana Karşı Etabının Galibi ve İtalya’da Yeni Lider Rigoberto Uran

22/05/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

2014 Giro d’Italia’nın merakla beklenen “Bireysel Zamana Karşı” etabı performans mücadelesi ve sürpriz sonucu ile beklentileri karşıladı. Genel klasman açısından oldukça önem arz eden ve Tur’un genel sıralama mücadelesindeki kritik etaplardan biri olan 12.etap, Pembe Mayo için savaş rekabetinde unutulmaz bir sürpriz ile tamamlandı. Giro tarihinde ilk kez, gün sonunda etap galibiyeti ile elde ettiği liderliğin tarihe geçen başarısı, Pembe Mayoyu sırtına geçiren ilk Kolombiyalı olarak Rigoberto Uran oldu.

 

Giro2014-profil-12
Giro’nun 12.ci etabı Barbaresco-Barolo arasında, 41.9 kilometreden oluşan “Bireysel Zaman Karşı” etabı öğlen saatlerinde start aldı. Oldukça zor ve eğimli, teknik bir profilden oluşan etapta, sporcular yarışın hemen başında tırmanışa geçti. 262 metre yükseklikten yarışa başlayan sporcular, genel sıralamanın tersine çıkış alırken, favoriler birer dakika ara ile start aldı. Yarışın 12,6.cı kilometresinde zorluk derecesi dört, yüksekliği 650 metre olan tırmanış kapısı aynı zamanda parkurun ilk zaman ölçün noktası olarak geçildi. İlk 13 kilometreyi iyi derecelerle geçen özellikle tırmanışçılar oldu. Daha sonra eğimin azalmasıyla birlikte deniz seviyesinden 168 metrelere inen sporcular yaklaşık 30 kilometre kadar düz bir yolda pedal çevirdiler. Zamana karşı profilinin ikinci zaman ölçüm kapısı ALBA bu noktada, performans değerlendirmelerine yönelik verilerde büyük önem taşıyordu. 34.cü kilometrede eğimin kendisini tekrar hissettirmeye başladığı noktada 329 metre yüksekliğe ulaşan yarışçılar, ufak bir inişin ardından etabı tamamladılar.

Dünkü tırmanış etabında genel klasman iddialılarının sessiz kalması, bugünkü kritik bireysel zamana karşı etabını ne kadar önemsediklerinin bir göstergesiydi. Bugünkü etaba güçlü başlamak isteyen Giro d’İtalia’nın genel klasman favorileri arasındaki rekabet görülmeye değerdi. En çok merak edilen performansların başında Cadel Evans ve Rigoberto Uran’ın, genel sıralamadaki 57 saniyelik farka dikkat çeken, çekişmesi vardı. Dün, etap sonunda bugünün zamana karşı performansına odaklandığını söyleyen tecrübeli lider Cadel Evans, mayosunu korumak üzere en son startı alan isim oldu.

 

Giro2014-12-Cadel_Evans
Genel klasman sıralamasında en sonda yer alan sporcuyla başlayan 12. etapta, geçen her dakika heyecan daha da arttı ve son startı alacak favorilere dek nefesler tutuldu. 10.cu sırada yer alan ve daha önceki yıllarda Giro’da zamana karşı etap zaferleri bulunan, performansı en çok merak edilen bir diğer isim de Cannondale takımının tecrübeli ismi İvan Basso’ydu. Cadel Evans ve Rigoberto Uran’ın zamana karşı pedal çevirdiği dakikalarda, bitiş çizgisini geçen Lampre-Merida takım sporcusu Diego Ulissi, göstermiş olduğu sürpriz bir performansla, günün en iyi zamanı yapan sporcu oldu. Bu yıl Giro’da 3. galibiyetini bu etapta arayan Ulissi’nin ardından ilk zaman kontrol noktasından geçen ve en iyi 2.dereceyi veren sporcu Rigoberto Uran olurken, Cadel Evans 9.cu en iyi zamanı veren isimdi.

 

Giro2014-12-Rigoberto_Uran
Bitiş çizgisine 57 dakika 34 saniyelik derecesiyle ulaşan Rigoberto Uran muazzam bir performansla, kariyerinin ilk bireysel zamana karşı etabı birinciliğini alırken, zamana karşı spesyalisti Diego Ulissi ikinci, standart bir zamana karşı mücadele olarak görülse de özel hazırlanan Uran’a karşı iyi bir derece ile günü tamamlayan Cadel Evans 59 dakika 08 saniyelik derecesiyle üçüncü oldu. Bu sonuçla birlikte genel klasman sıralamasında 37 saniyelik farkla öne geçen Rigoberto Uran “Pembe Mayo” nun yeni adı oldu. Uran etap sonrası; “Açıkçası zamana karşı için çok çok çalışmıştım. Benim için çok iyi bir sonuç bu. Hem Specialized ile hem de antrenörlerimiz ile zamana karşı için ve Giro için özel çalıştım. Bunun sonucunu görmek benim için çok sevindirici.” dedi.

 

Giro2014-12

Giro d’italia 12.Etap Sıralama:

 

1 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:57:34
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:01:17
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:01:34
4 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:39
5 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:53
6 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:02:00
7 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:03
8 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:02:07
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:09
10 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 0:02:12
11 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 0:02:23
12 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:02:25
13 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:41
14 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
15 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:02:46
16 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:55
17 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:03:04
18 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:03:09
19 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 0:03:20
20 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:03:22
21 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:03:29
22 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:03:31
23 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:03:40
24 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:03:41
25 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:03:42
26 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:03:43
27 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:03:46
28 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
29 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:03:49
30 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:04:05
31 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
32 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:08
33 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:04:14
34 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 0:04:15
35 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team
36 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:04:17
37 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:04:23
38 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 0:04:31
39 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 0:04:37
40 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:04:44
41 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:04:49
42 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:04:51
43 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:04:52
44 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:54
45 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:04:57
46 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:58
47 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:05:03
48 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 0:05:07
49 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:05:08
50 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:05:17
51 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:05:18
52 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:05:19
53 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:05:21
54 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:05:27
55 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:05:28
56 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:05:29
57 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:34
58 Michel Koch (Ger) Cannondale
59 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 0:05:40
60 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
61 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:05:43
62 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:05:44
63 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
64 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 0:05:46
65 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:05:47
66 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:05:58
67 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:06:00
68 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 0:06:01
69 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
70 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:03
71 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 0:06:06
72 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:06:08
73 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:06:12
74 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 0:06:17
75 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:06:18
76 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:06:23
77 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:06:24
78 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:06:25
79 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:26
80 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:06:32
81 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:06:33
82 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:06:39
83 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
84 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:06:40
85 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
86 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
87 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:06:46
88 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 0:06:54
89 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:06:56
90 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:58
91 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:06:59
92 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
93 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 0:07:00
94 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
95 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 0:07:09
96 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
97 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
98 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:07:12
99 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 0:07:15
100 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 0:07:18
101 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
102 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge 0:07:25
103 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
104 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:07:26
105 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:07:28
106 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:07:32
107 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:07:36
108 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 0:07:40
109 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:07:43
110 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
111 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 0:07:45
112 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
113 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 0:07:46
114 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:07:50
115 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
116 Moreno Moser (Ita) Cannondale
117 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:07:52
118 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
119 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:07:57
120 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
121 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 0:07:58
122 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:07:59
123 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
124 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:08:00
125 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:08:03
126 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 0:08:06
127 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
128 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:08:08
129 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:08:10
130 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
131 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 0:08:11
132 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:08:12
133 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:08:13
134 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:08:16
135 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
136 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 0:08:20
137 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
138 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:08:21
139 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:08:22
140 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
141 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:08:25
142 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 0:08:27
143 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:08:30
144 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 0:08:31
145 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
146 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:08:32
147 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
148 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 0:08:37
149 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:40
150 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:08:45
151 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:08:47
152 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:08:57
153 Sebastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
154 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:09:08
155 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:09:17
156 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:09:19
157 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:09:33
158 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:09:34
159 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 0:09:36
160 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 0:09:44
161 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 0:09:49
162 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:09:52
163 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:09:59
164 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
165 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:10:09
166 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 0:10:10
167 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:10:18
168 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:10:22
169 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 0:10:35
170 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 0:10:53
171 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:10:59
172 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 0:11:23
173 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 0:12:32
174 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 0:12:56
DNF Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
DNS Chris Anker Sorensen (Den) Tinkoff-Saxo

 12.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 49:37:35
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:37
3 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:52
4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:32
5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:50
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:29
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:03:37
8 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:04:06
9 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:20
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:04:41
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:05:09
12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:05:45
13 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:05:57
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:06:24
15 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:06:48
16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:06:55
17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:07:01
18 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:07:31
19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:36
20 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:08:42
21 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:09:08
22 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:09:38
23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:13
24 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:10:21
25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:10:59
26 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:13:23
27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:14:17
28 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:14:29
29 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:15:58
30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:20:33
31 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:24:25
32 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:26:03
33 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 0:27:30
34 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:28:54
35 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:30:03
36 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:31:25
37 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:31:54
38 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:32:10
39 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:32:32
40 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:32:34
41 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:33:31
42 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:34:28
43 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:35:30
44 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:36:19
45 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:37:26
46 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 0:39:59
47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:41:43
48 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:44:07
49 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:44:12
50 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:44:31
51 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:44:52
52 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:45:08
53 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:45:49
54 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:48:35
55 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:49:18
56 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:50:39
57 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:53:08
58 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:53:22
59 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 0:53:55
60 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:55:18
61 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:57:25
62 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:57:29
63 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:58:30
64 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:58:35
65 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 0:59:03
66 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 1:00:01
67 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 1:01:09
68 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:01:29
69 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 1:01:36
70 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:02:05
71 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 1:03:38
72 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:03:50
73 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 1:04:18
74 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 1:04:27
75 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:04:50
76 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 1:05:54
77 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 1:07:22
78 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 1:07:27
79 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:07:35
80 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 1:08:35
81 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:08:39
82 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 1:09:05
83 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 1:09:28
84 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 1:10:34
85 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 1:11:18
86 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:11:43
87 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 1:12:54
88 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:13:55
89 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 1:15:42
90 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:15:51
91 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 1:16:55
92 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:18:05
93 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:18:19
94 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:18:46
95 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 1:19:12
96 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:19:22
97 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 1:19:42
98 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:20:13
99 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 1:20:29
100 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 1:20:31
101 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 1:20:53
102 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:21:03
103 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 1:21:11
104 Moreno Moser (Ita) Cannondale 1:21:36
105 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 1:21:53
106 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 1:22:20
107 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 1:22:41
108 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 1:23:39
109 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 1:26:00
110 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1:26:49
111 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 1:27:14
112 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:27:22
113 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 1:27:27
114 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:29:30
115 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 1:29:34
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 1:30:46
117 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 1:31:47
118 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1:31:56
119 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 1:32:38
120 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1:33:10
121 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 1:33:41
122 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 1:33:58
123 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:34:07
124 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1:34:31
125 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 1:34:32
126 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1:34:51
127 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:35:12
128 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:35:30
129 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 1:35:31
130 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:35:58
131 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 1:36:21
132 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 1:39:56
133 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:40:35
134 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1:42:27
135 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 1:42:54
136 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1:43:48
137 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 1:44:12
138 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 1:44:39
139 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 1:45:10
140 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 1:45:55
141 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1:46:21
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 1:48:05
143 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 1:49:00
144 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 1:49:29
145 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 1:50:01
146 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:50:17
147 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 1:51:14
148 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 1:51:18
149 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 1:51:50
150 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:52:05
151 Ben Swift (GBr) Team Sky 1:52:19
152 Elia Viviani (Ita) Cannondale 1:52:43
153 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:52:44
154 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1:53:09
155 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 1:53:30
156 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge 1:54:21
157 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 1:54:45
158 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 1:55:26
159 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 1:55:29
160 Sebastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 1:55:57
161 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 1:56:11
162 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 1:56:28
163 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 1:57:11
164 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 2:00:03
165 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2:01:29
166 Michel Koch (Ger) Cannondale 2:01:49
167 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:02:26
168 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 2:08:36
169 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 2:15:56
170 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
171 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 2:16:52
172 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:21:31
173 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 2:22:15
174 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 2:22:36

 

 

Murat Çiftci
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın