Nazım Bakırcı ile Konya Torku Şeker Spor Anlaşma İmzaladı

23/05/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Türk Bisikletinin güçlü isimlerinden Nazım Bakırcı’nın 4 sezon yarıştığı Brisa Spor’dan ayrıldığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Nazım, eski takımı Konya Torku Şeker Spor’u tercih ederek sezonun geri kalanını Konya Torku Şeker Spor renkleriyle değerlendirecek. 48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunda tüm Türkiye’ye galibiyet sevinci yaşatan Miraç Kal, Mustafa Sayar, Muhammet Atalay, Hüseyin Özcan, Yuriy Metlushenko, Volodymyr Bileka, Sergy Grechyn 8 etap boyunca Elmalı zirvesinde İvailo Gabrovski ile kazanılan Turkuaz mayo için mücadele etmişti. Konya Torku Şeker Spor, 8 sporcusu ile Türkiye Bisiklet Turu tarihinde takım olarak turu kazanan ilk Türk Continental takımı olarak tarihe geçti. 

 

 

Nazım Bakırcı’da 2011 UCI Puan sıralamasında David Moncoutie ile aynı puanı alarak, 38.sırada 2011 sezonunu kapatmıştı. Sezon sonunda Nazım Bakırcı ve sezon değerndirmesini sizlerle paylaşmıştık.Türk bisikleti camiasında sürpriz gelişme, Nazım’ın Lassa’dan ayrılması sonrası tüm diikatleri üzerine topladı. Herkes Nazım’ın hangi takıma gideceğini merak ederken Konya Torku Şeker Spor eski sporcusu ile yeniden görüşmelere başlamış. Türkiye’nin en iyi tırmanışçılarından Mustafa Sayar’ın bulunduğu Konya Torku Şeker Spor Türk bisikletinin tırmanıştaki diğer yıldız ismi Nazım Bakırcı’yı da kadrosuna kattığını resmi olarak açıkladı.Transfer anlaşması sonrası Nazım’ın konu ile ilgili görüşlerini aldık.

 

 

Aylin KOÇ: Hayırlısı olsun Nazım. Geçen sezon puanların ve derecelerin bir çok takımın ilgisini çekti. Bugün ise Konya Torku Şeker Spor yani eski takımın ile yeniden anlaşma yaptın. Neden Torku Şeker Spor’u seçtin?

 

Nazım Bakırcı: Neden Torku? Bunun için bir çok sebep sayabilirim; çünkü burası benim
evim… Fakat bu sorunun benim için en anlamlı cevabı Takım Menajer’i Mehmet Şafakçı ve yanı sıra çok sevdiğim sporcu arkadaşlarımla aynı yerde olmak
istememdir. Ekliycek olursak profesyonel bir kulüp idealleri olan bir
kulüp olması benim için yeterli sebeplerden biridir zaten…

 

Aylin Koç: Konya Torku Şeker Spor’da hedefin nedir?

 

Nazım Bakırcı: Torku’da hedefim ilk önce geçtiğimiz yıl uğruna gerçekten çok emek harcadığımız Londra Olimpiyatlarına gidecek üç sporcu arasına girmek ve en güzel
sonucu alabilmek. Bunu başaralım… Şuanki en büyük hedefimiz bu.

 

Aylin Koç: Londra Olimpiyatları ötesinde bu sezon da, UCI ranking sıralamasında yine yüksek puan hedefliyormusun?

 

Nazım Bakırcı: UCI ranking sıralamasında elbette yine iyi yerlerde bitirmek istiyorum. Bu da yarışlarda elde edeceğim derecelere bağlı olacak. Bunun için ve Olimpiyatlara hazırlık olarak da her yarışı ciddiye alıyorum. Yarışların yanı sıra; bir şey var ki bunların hepsinin önünde; şu an benim için Londra Olimpiyatları
çok önemli. Olimpiyatlara konsantreyim. Ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek için hem performans hem de konsantrasyonumu bu hedefe yönlendiridiğim için çalışmalarıma hızla devam ediyorum. Bu benim için çok daha önemli…

 

Aylin Koç: Türkiye’de yapılan 2.2 yarışlardan hangisi daha sana göre, hangisini daha çok seviyorsun?

 

Nazım Bakırcı: 2.2 ler içinde en sevdiğim Tour of Victory. Tabii ki parkurun ve yarışın tarihi öneminin etkisi çok bende…

 

Aylin Koç: Bugün Konya Torku Şeker Sporla anlaşma yapmış olman vesilesiyle Türk Bisiklet firması Salcano’dan bir jest yapıldığı duyumunu aldık. Bizlerle paylaşırmısın?

 

Nazım Bakırcı: Türkiye’nin son yıllarda bisiklet sporunda ve bisikletli yaşamda hızla ilerlediği görülen bir gerçek. Bir Türk takımı olarak; Türk markası Salcano ile yarışmak ise gerçekten muhteşem bir duygu. Özellikle, Tour of Turkey’in kazanılması ve bu zaferin Salcano Bisikletle başarılması gerçekten çok özel bir zafer. Bugün Salcano Bisiklet Firmasının sahibi Bayram Akgül’ün talimatı ile tamamen bana özel bir kadro hazırlandı. Bu sürpriz jest karşısında gerçekten çok mutlu oldum. Salcano, Tour of Turkey’de galibiyet kazanmış bir Türk markası ve ben Salcano kullanmayı tercih ederim. Bana özel hazırlatılan bisiklet için Salcano ailesine teşekkür ederim.

 

 

Aylin Koç: Konya Torku Şeker Spor , eski takımın da olduğu için takımın içini ve gelişimini sporcu bakış açısı ile en iyi bilenlerdensin. Torku’nun galibiyeti, dünya favorilerinin yarıştığı Turu kazanması büyük yankı uyandırdı. Sence takımdaki bu gelişmelerin sırrı nedir?

 

Nazım Bakırcı: Sırrı sabırla yılmadan çalışmak ve hep daha iyiye hedef koymakta. Ayrıca yeniliğe açık bir takım yönetimi kilit nokta. Yıllardır Konya Torku bisiklet takımından desteklerini kesmeden, takımın yanında olan Sayın, Recep Konuk’un desteklerini yanımızda hissetmek, ona layık olmak için takım olarak çalışmaktan yorulmamaktan geçiyor. Başta Sayın Recep Konuk’a, Konya Torku Şeker Spor takım yönetimine ve destekleyen herkese, yıllardır bana ve bisiklet sporuna bu imkanı verdikleri için teşekkür ederim.

 

Aylin Koç: HIzlı gelişen transfer haberlerin için takipçilerine iletmek istediğin bir mesajın var mı?

 

Nazım Bakırcı: Bisiklet camiasındaki gelişmeleri, Türk bisikletinin canlanmasını ve ön plana çıkmasını sağlayan Cyclingtr.com’a ve tüm Cyclingtr ailesine teşekkür ettiğimi belirtmek istiyorum. Sizin yaptığınız haberler ile yazılı basının ilgisi de Türk Bisikletindeki gelişmelerin takibini yapmaları hızlandı. Diğer basın kuruluşları sizden haberi okuyunca, bizlerle iletişime geçiyor. Bunu net birşekilde birkaç kez yaşadım. Türk bisikletine katkınız çok büyük. Artık yarışırken, yarış sonrası çıkacak haberleri düşünen Türk Bisikletçiler, gerek yurt içinde gerek yurt dışındaki yarış haberlerinin Türkiye’den takip edildiğini bilerek eminim ki daha farklı yarışıyor. Dereceler daha anlamlı oluyor. Emekleriniz ve Türk Bisikletine desteğiniz için kendi adıma teşekkür ederim. Konya Torku Şeker Spor’da ilk hedef Londra Olimpiyatları ve takım başarısı için ailem gibi olan takım arkadaşlarımla daha bir çok başarıya imza atacağıma inanıyorum.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın