Meyer Kardeşler Garmin-Cervelo dan Green Edge Takımına Geçiyor

06/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Avusturalya’nın yeni bisiklet takımı oluşumu GreenEdge takımı ülkesi için bisikleti ileriye taşıma startejisini bir nev’i bu takımla yürütecek. Takımın kuruluşunda ana temalarından biri de Avusturalya’lı sporcular, Avusturalya’lı antrenörler ile takım oluşturmak. Oluşum için Meyer kardeşlerle görüşmelere başlayan GreenEdge takımı iki kardeşler 2 yıllık sözleşme imzaladı.

 

 

Meyer kardeşlerin büyüğü olan Cameron Meyer(23 yaşında) bu yıl Avusturalya Turu yani sezonun ilk büyük turu olan 2011 Tour Down Under‘ı kazanarak formda olduğunu göstermişti. Cameron 2011 Avusturalya Zamana Karşı Şampiyonu, Kardeşi Travis(22 yaşında) ise 2011 Avusturalya Yol Yarışı Şampiyonluğunu kapmış durumda. Bu yıl Türkiye Bisiklet Turunda Garmin takım kadrosu ilk başta Cameron’u gönderecekti. Ancak son hafta Travis’i kadroya aldılar.

 

 

 

Pist bisikleti kökenli 2 kardeşin hikayesi Travis(22), Cameron(23) henüz bisiklette ciddi başarılar için erken görülen yaşta büyük başarılar sergiliyor. Cameron Meyer Madison’da pistlerde 2011 Dünya Şampiyonu oldu. 2010,2011 Avusturalya Ulusal Zamana Karşı Şampiyonası ve 2011 Tour Down Under Genel Sıralama Liderliği sürprizi ile Cameron Meyer hızla parlayan bir yıldız edasıyla getireceği birçok başarıyı vaad ediyor. GreenEdge takımı, Meyer kardeşler ile doğru bir atılım yapmış oldu.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın