Mauro Santambrogio, EPO’lu Çıkınca UCI’dan Uzaklaştırma Cezası Aldı

04/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Di Luca’nın takım arkadaşı, Giro d’Italia’nın 1. etabında EPO’lu çıktı.

 

UCI, İtalyan bisikletçi Mauro Santambrogio’nun (Vini Fantini-Selle Italia) Giro d’Italia’nın açılış gününde yapılan anti-doping testinde EPO’lu çıktığını bildirdi. Santambrogio, Giro d’Italia esnasında, yarışın başlamasından önce yapılan testte dopingli çıkan Danilo Di Luca’nın UCI tarafından duyurulmasının ardından, testlerde kan artırıcı kullandığı ortaya çıkan ikinci Vini Fantini-Selle Italia yarışçısı oldu.

 

Santambrogio, Giro’dan Bardonecchia’ya uzanan karlar üzerinde geçen 14. etabı kazanıp, yarışın son haftasında gerilere kaymasına rağmen genel sıralamada 9. olmuştu.

 

 

UCI’ın verdiği bilgilere göre EPO testi, Roma’daki anti-doping laboratuarında yapıldı. Vini Fantini-Selle Italia takımı, haberlerde çıkan pozitif test sonucuna henüz cevap vermedi. Santambrogio ise Giro d’Italia’nın ardından dinlenirken mutlu bir şekilde tweeter’da paylaşımlarda bulunuyordu ve EPO sonucununpozitif çıkmasından hemen önceye kadar, Cumartesi günü destekçileri tarafından düzenlenen partide eğlenmekteydi.

 

 

Di Luca’nın EPO pozitif çıkması hakkında İtalyan anti-doping yetkililerinin Roma’da resmen şüphelenmelerinden önce, sportif direktör Luca Scinto, Tuttobiciweb’e kısa bir konuşma yaptı, “Bu bizim projemizin sonudur”.

 

 

“Ne söyleyebilirim, şaşırdım kaldım. Onu, diğer bütün yarışçılardan daha fazla savundum çünkü Napoli’deki startın başından beri onun hakkında kötü söylentiler bulunuyordu. Ona inanmak istemedim ve birden fazla sayıda yüzyüze konuşmamız oldu. “Bu sadece kıskançlık, merak etme fakat bana soru sormayı bırakmalısın çünkü kırıcı oluyorsun” dedi.

 

Bunun kısa bir süre sonrasında Scinto tweeter’da şunu paylaştı: “Haklısın. Beni katlettin. Onlara inandım. Onlar çılgına dönmüş durumda ve onlarla inandığım için ben bir aptalım. Onlar hasta ve deli.”

 

 

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın