Mathew Hayman, Sky’dan Orica GreenEdge’e Transfer Oldu

22/08/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Avusturalya takımı Orica GreenEdge, 4 sezon Sky tecrübesinden sonra Mathew Hayman ile 2 sezonluk kontrat imzalayarak bünyesine kattı. 35 yaşındaki, Avusturalyalı Hayman, 2014 sezonu itibariyle kendi ülkesinin takımı adına yarışmaya başlayacak.

 

Mathew Hayman, “Sky’da harika 4 yıl geçirdim. Harika bir tecrübeydi ve çok şey öğrendim.” dedi. 2006 yılı Commonweatlh oyunları yol yarışı şampiyonu Hayman, yeni takımı Orica GreenEdge için; “Takım başladığından beri izledim. Lisans almak ve sponsor bulma aşamaları dahil her gelişmeyi takip ettim. Bütün bu gelişmeleri izleyen biri olarak sonunda Avusturalya takımına destek olmak üzere katılmak çok heyecan verici. “dedi. Hayman, kariyerinde üstlendiği domestiklik görevini geliştirerek, üst düzey domestiklerden biri olmayı başardı. Sky’ın klasiklerdeki domestiği, son olarak Flanders rotasının kullanıldığı Eneco Turunda yarışmıştı.

 

 

Özellikle klasiklerdeki tecrübesi değerlendirilen Mathew Hayman, bu sezon Dwars door Vlaanderen’i üçüncülükle tamamlayarak podyum görmüştü. Bu yıl, Fransa Bisiklet Turu sonrası emekliliğini açıklayan Stuart O’Grady’nin ayrılmasıyla güç kaybeden takıma, Mathew Hayman’ın tecrübesi büyük bir güç katacak, olarak değerlendiriliyor. Transfer gelişmesini açıklamak üzere basın açıklamasını yapan Orica GreenEdge Sportif Director Matt White, “Mat Hayman’ın 2014 takım kadrosunda yer alması çok önemliydi. Artık bizimle ve umuyoruz ki kariyerini sonlandırıp emekliliğini açıklayacağı zamana dek beraber oluruz. Mat ile, bir çok farklı yarıştan, bir çok farklı tecrübeler edineceğiz ve genç sporcular için mükemmel bir lider olacak. Elde etmek istediğimiz başarılar için o çok önemli” dedi.

 

Sky takımı, klasikler kadrosunda Juan Antonia Flecha’nın domestiği olarak destek veren Mathew Hayman için yeni takımının yapmış olduğu açıklamalar, Hayman’ın artık farklı yarış konseptlerinde de yer alacağını açıklıyor. Kariyerinde hiç bir zaman Fransa Bisiklet Turuna start almamış olan Hayman’ın 2014 Fransa Bisiklet Turunda yarışacağı, yarışmak istediği biliniyor.

 

 

Bu yıl, Paris Roubaix’de Aarenberg’i birlikte geçen iki Avusturalyalıyı yansıtan bu kare, takımın Hayman üzerindeki umutlarını güzel özetliyor. Stuard O’Grady’nin emeklilik haberi ile klasiklerdeki liderinin Mathew Hayman olacağı Orica GreenEdge için, Hayman da yarışmaya istekli görünüyor. “Önümüzdeki iki sezon en büyük hedefim klasikler olacak. Beraberimde, kariyerim boyunca birikimim olan tecrübelerimi getirip hepsinin sonunda noktalamayı umuyorum.” diyerek emeklilik sinyallerini verdi.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın