Mark Renshaw 2014 Sezonu için Omega Pharma QuickStep ile Anlaştı

10/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Eski ortak, Mark Cavendish’e geri dönüyor. Bu yıl Fransa Bisiklet Turu’nda ve Salı günü sprint etabı olan 10.etapta Omega Pharma QuickStep takım treninin dağıldığına tanık olmuştuk. Mark Renshaw’ın Omega Pharma QuickStep’e katılması sonrası bu tren probleminin eskide kalması ağırlıkla muhtemel. UCI kurallarına göre, sözleşme yenileme hariç, takım değiştirme(transfer) haberlerinin 1 Ağustos’dan önce yapılmaması gerekiyor. Ancak, Mark Renshaw’ın, 2014 sezonunda Belkin takımından Omega Pharma QuickStep’e transfer olduğu netleşti.

 

 

2009-2011 sezonlarında, HTC-Columbia takımında Mark Cavendish ile birlikte çalışan, Cavendish’i finişe taşıyan son adam(leadout) Mark Renshaw ikilisinin muazzam gücü bir çok galibiyetle sonuçlanmıştı. 2009-2011 sezonunda 14 Fransa Bisiklet Turu etap galibiyeti kazanan Mark Cavendish’in leadout’u Mark Renshaw, dünyanın en iyi leadout’u olarak kabul ediliyordu. HTC-Columbia’nın kapılarını kapatma kararı aldığı dönemde Cavendish ile yeni takıma geçmesi beklenen Mark Reshaw Rabobank ile anlaşma kararı ile şaşkınlık yaratmıştı. 18 boyunca Belkin takımı(eski adı ile  Rabobank ve Blanco) adına yarışan Renshaw iki galibiyet ve bir çok iyi dereceyi takıma kazandırdı. Belkin, Fransa Bisiklet Turu takım kadrosunda Mark Renshaw’u kadroya almayarak sürpriz yaptı.

 

Mark Cavendish’in takımı Omega Pharma QuickStep, bu yıl Fransa Bisiklet Turu mücadelesindeki sprint etaplarında takım sprint trenini korumakta zorluk yaşıyor. Perşembe günü ve Salı günü, Cavendish’in leadout’u Gert Steegmans’ın erken çekilmesi, trenin erken dağılması sıkıntısı Cavendish’i hayal kırıklığına uğrattı. Mark Renshaw’un gelişi ile Omega Pharma QuickStep, Renshaw’u son 500 metre içerisinde kullancak ve Renshaw yeniden Cavendish’i finişe taşıyan son adam olarak görev yapacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın