Mark Cavendish Yine Trafik Kazası Yaptı

12/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Yakında Omega Pharma – Quickstep’e katılacak olan İngiliz sprinter Mark Cavendish geçtiğimiz ay antrenman sırasında bir araçla çarpışarak trafik kazası geçirmişti. Henüz yeni böyle bir kaza geçirmiş ve kısa süreli sakatlık yaşamış olmasına rağmen Cavendish, dün yine antrenman sırasında bir araca çarparak kaza geçirdiğini twitter hesabından duyurdu.

 

Geçtiğimiz ay yaşadığı kazada öndeki aracın ani fren yapması sonucu araca çarpmış ve kolunu incitmişti. Dün de yine aynı şekilde bir kazaya karışan Cavendish, yanındaki iki diğer bisikletçi ile birlikte antrenmandayken, önceki aracın ani fren yapması sonucu bisikletiyle araca çarptı.

 

Kendi açıklamasına göre aracın aniden yavaşlaması sonucu tam arkadan çarptığı ve aracın tavanına yumruğunu vurduğunu ancak bu sefer ciddi bir yaralanmanın olmadığını söyledi.

 

Cavendish, aracın sürücüsü hakkında da bazı yorumlarda bulundu. ‘Yaşlı, zayıf adam’ olarak tanımladığı sürücünün polis çağırdığını ve Cavendish ve arkadaşlarını suçladığını söyledi. Ayrıca kariyerinin bile bitebileceği kötü bir kazayı şans eseri ucuz atlattığını da sözlerine ekledi.

 

Ayrıca Cavendish, aracın sürücüsünün ve çarptığı arabanın fotoğrafını da kendi twitter hesabına yükledi.

 

Aslında bu tarz kazalarla biz Türk bisikletçiler sık sık karşılaşıyoruz. Bu tarz haberler gösteriyor ki, dünyanın neresinde olursanız olun, bisiklet üzerindeyken tüm duyularınızı yoldan gelebilecek tehlikelere karşı açık tutmalısınız.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın