Mark Cavendish ve Team SKY’sız Hedefleri

16/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Britanya’nın hayali hedefinde kurulumdan sonra  hızla ilerleyen Team SKY 2012 Fransa Bisiklet Turunda tarihin ilk Fransa Bisiklet Turu galibi Sarı Mayo sahibi Britanya’lı spocu ünvanını Bradley Wiggins almıştı. Bu hayali gerçekleştirirken bir çok konuda verilen özveri ve hatta beden ödeyenlerden 2011 Dünya Şampiyonu Mark Cavendish Sky takımından ayrılacağı sinyallerini verdi. Bu hafta, bir basın toplantısında takımdan ayrılacağının belirtilerini veren Cavendish takımla dostlupunu devam ettirmek istediğini belirten cümleler sarfetti.

 

2011 Fransa Bisiklet Turunun, yeşil puan mayosu sahibi,2011 Dünya Şampiyonu bu sezon Britanya’nın hayalini gerçekleştirmek üzere Fransa Bisiklet Turunda kendi misyonunu tamamladı. Bir sprinter için, hele ki Dünya Şampiyonu mayosu ile yarışırken, takımı tarafından korunmadığı ve desteklenmediğini profesyonelca bastırılan gerginlik bir yana kariyerinin zirvesindeki Cavendish için zor bir misyon olduğunu herkes kabul edecektir. Yıldızının en parlak döneminde ülkesi için geri planda kalmayı yutkunan, her sprinterin sahip olduğu agresif yapısını ülkesi için bastıran Cavendish Sky ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Cavendish Britanya’nın hayali için üstüne düşeni yaptı. Yeşil mayo hedefini rafa kaldırıp, etap zaferleri ile bireysel gücünü yine de kanıtladı. Ancak önümüzdeki sezonlar için en parlak dönemini değerlendirmek istemesi de bu sebeple gayet normal. Basın toplantısında verdiği bu ayrılık belirtileri sinyalleri, Cavendish’in ayrılık görüşmeleri için Dave Brailsford ile bu hafta görüşeceğini gösteriyordu.

 

Cavendish’in antrenörü Rod Ellingworth ise, “Herşey onun için. Ben onun en iyi performansa ulaşıp en iyiyi sergilemesini istiyorum.”, “Nerede en iyiyi sergileyebilecekse, orada olmalı. Ben sadece onunla ilgileniyorum. Eğer bunun için takımdan gitmesi gerekiyorsa gitmek zorunda. Mark bir şampiyon ve onun kazanacağı bir takıma gitmesi gerekiyor. Bu açıkça görünüyor.” dedi. Ellingworth, ayrıca Cavendish’in Tour de France uzmanlığındaki hedefinin en çok kazanan sporcu ünvanını almak, Eddy Meckx’in etap galibi rekorunu egale etmek olduğuna değindi.

 

Cavendish, 23 Eylül Pazar günü Yol Yarışı Dünya Şampiyonu ünvanını korumaya çalışacak.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın