Mark Cavendish, Paris – Roubaix’te Start Almayacak

05/04/2017  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Manxman’ın ayak bileğini sakatlaması, Kuzey Cehennemine start almasını engelledi. Takımının Çarşamba günü yaptığı açıklama ile fanatiklerine sağlık durmu ve yarış takvimindeki değişiklikle ilgili bilgi verildi.

Takım açıklamasına göre, Mark Cavendish bugünün Scheldeprijs’inde ve hafta sonu gerçekleşecek Paris-Roubaix’de aşırı derecede yaralanma nedeniyle start almayacak.

Son olarak Team Dimension Data Qhubeka için Milano-Sanremo’da yarışan Cavendish, yarış esnasında sağ ayak bileğinde hissettiği ağrıdan dolayı sorun yaşamaya başladı. Ayak bileği problemi ilk olarak, Mart ayında Tirreno-Adriatico’nun sondan bir önceki etabında hissedildi ve o günden beri sprintin taçsız kralını ciddi anlamda etkilemeye devam etti.

Manxman (Man adalı)’ın bu yılki sezonunun odağı kuşkusuz ki Tour de France olmakla birlikte, en büyük hedef performansının doruğunu  Temmuz ayında yakalamasının sağlaması. Bu hedefi göz önünde bulunduran Afrika Takımı (Team Dimension Data Qhubeka) ihtiyatlı bir önlem alarak, Cavendish’in yarış programını buna göre değiştirdi. Yıldız ismin tam olarak iyileşmesine odaklanıldı.

Dr Jarrad Van Zuydam – Takım Doktoru
“Mark, Tirreno-Adriatico yarışında yarışırken sağ ayak bileğinin aşırı derecede yaralanmasına neden oldu. Yaranın çözülmekte olduğu düşünülürken, eğitim sırasında ne yazık ki tekrar alevlendi. Önümüzdeki günlerde tedavi süreci olarak, Mark’ın yarışa dönmeden önce yaralanmayı gidermek için daha fazla araştırma ve tedavisi gerekiyor. Hızlı bir iyileşme için umutluyuz, ancak bu aşamada yarışlara geri dönmesi için bir tarih belirlemek de henüz erken.” dedi.


Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın