Marco Pinotti, Mediterraneen 2.Etabı Zamana Karşı Kazasında Kaburgalarını Kırdı

08/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Tour Mediterraneen’in dün Bireysel Zamana Karşı gerçekleşen 2.etabında kaza yapan Marco Pinotti’nin, kaza sebebi ile sol omuzunda yaralanma ve iki kaburga kemiğinin kırıldıüğı bilgisi bugün BMC takım açıklaması ile bildirildi. 5 kez İtalya Ulusal Zamana KArşı Şampiyonu olan Marco Pinatto dünkü etabın en büyük favorisiydi. 24 kilometrelik parkurun son iki kilometresinde başalanan Mont Saint Claire’nin sporcular için zorlayıcı olması bekleniyordu. Pinotti yarış öncesi, “Düz kısımlarda rüzgar çok etkileyecek, ancak parkurun
Mont Saint Claire tırmanışı ile son 2 kilometresi herkes için zorlayıcı olacaktır demişti.” Pinotti, hem en büyük favori olarak hem de parkur bilgisi olarak, kazanmak üzere start almıştı.

 

Ancak Marco Pinotti’nin Mont Saint Claire tırmanışından önce, finişe 4 kilometre kala kaza yapması beklenmeyen kötü sürpriz olarak kaldı. Pinotti kaza sonrası bisikletine dönüp parkuru, dünün galibi Lars Boom’dan 13 dakika kötü zamanlama ile tamamlamayı başarabilmişti. Etap sonrası tetkiklerde 36 yaşındaki İtalyan’ın iki kaburgasının kırıldığı tespit edildi. Pinotti, bugün yapılması planlanan ancak dün de belirttiğimiz gibi iptal edilen 3.etabında start alamayacaktı. Marco Pinotti için tur erken bitti. Pinotti kazayı şu şekilde anlattı, “Mont Saint Claire öncesi son keskin dönüşe hızlı girdim ancak  rüzgar sert esti, köşeyi döndükten birkaç metre sonra düştüm. Köşeyi dönerken hiçbir yere çarpmadığım için rüzgardan olduğunu düşünüyorum. Normalde karşıdan geliyordu ancak sola dönüşte soldan esti.”

 

 

Kaza sonrası kırık kaburgaları ile Mont Saint Claire’in ortalaması %15 olan eğimini çıkarak, 4 kilometre sürüş yaparak etabı tamamlayan Pinotti, “Gerçekten nefes almak çok acı vericiydi. Kazadan 5-6 dakika sonra ben yarışı bitirme kararı aldım çünkü sadece 4 kilometre kalmıştı.” dedi. BMC Racing Takım Doktoru  Scott Major, Pinotti’nin sağlık durumu ve iyileşme süreci ile ilgili açıklama yaptı. “Kaburgalardaki kırıklar kılcal kırıklarla oluşmuş ve yerinden oynamamış. Bu sayede akciğer, böbrek ve dalağı bu kırıklar sebebiyle zarar görmemiş. Sol tarafında sıyrıklar, sırtında omuzunda ve kalçasında yaralanma var. Sağlık ekibimizin kontrolünde, nasıl çabuk antrenmanlara döndürüleceğine bakacağız. Muhtemelen 7 yada 10 gün içerisinde antrenmanlara dönecektir.” açıklamasını yaptı.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın