Marcel Kittel 2016’ya Kadar Argos’ta Kalıyor

24/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Marcel Kittel, Argos-Shimano ile olan sözleşmesini 2016 yılının sonuna kadar uzattı. Alman sprinter, 2013 Fransa Turu’nun son etabı olan Pazar günkü etapta Tur’daki dördüncü etap galibiyetine imza atmıştı.

 

Kittel, sözleşmesini uzattığını Pazartesi günü Hollanda’da yapılan Ronde van Boxmeer’de, “Benim için yalnızca tek bir takım var,” diyerek doğruladı.

 

Kittel, 2012’de o zamanki adıyla 1t4i olan Argos takımına katıldığından beri, takımda lider pozisyonunu koruyor. Geçtiğimiz haftasonu sonlanan 100. Fransa Turu’nun ilk etabını kazanarak Sarı Mayo’yu 1 günlüğüne giyerek en iyi sprinterler arasındaki konumunu perçinleyen Alman sporcu, bu yılki Tur’un en verimli yarışçısı olmayı da başardı.

 

Tur sonrası etkinlikleri için takımının memleketine giden sporcu, kendisini “Hollandalı bir kahraman” gibi hissettiğini ifade etti.

 

Argos yönetimi henüz sözleşmenin uzatıldığını onaylamadı ve anlaşmanın detayları da henüz bilinmiyor. Zira UCI, takımların transfer duyurularını yapmak için 1 Ağustos’u beklemelerini istiyor. Ancak takımlar, sözleşme uzatma kararlarını o tarihten önce duyurulabilecekler.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın