Lucas Sebastian Haedo, 2013 Sezonunda Canondale Takımında

04/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Haedo kardeşler bu sezon sonunda ayrılıyor. Bjarne Riis ile geride bıraktığı 3 sezon ardından, Saxo Bank-Tinkoff takımı ile anlaşamayan Lucas Haedo, Canondale takımı ile sözleşme imzaladı. Lucas Haedo, önümüzdeki sezon Canondale takımında, Peter Sagan ve Ivan Basso için çalışacak. Sezon sonu transferlerinden Lucas Haedo’nun geçen hafta Canondale takımı ile prensipte anlaştığını biliyorduk. Kat’i açıklama bugün basına ve halka açıklandı.

 

Saxo Bank- Tinkoff Takımı Lucas Haedo’nun yerine transfer ettiği Timothy Duggan’ın karlı transferinden sonra, Lucas’ın açığa düşeceği bekleniyordu. Canondale firması ile yoğun görüşmeler sonrası, Lucas’ın şansı yaver gitti. Çünkü, Canondale takımı, Kanadalı sporcu David Boily’i transfer etmek istiyordu. Boily ile sözleşme şartlarında anlaşamayan takım, kararını Lucas Haedo yönünde netleştirdi. Bu geç transfer sonrası Canondale’in sprinter kadrosu; Peter Sagan, 2013 sezonuna sürpriz şekilde kapılarını kapatacağını açıklayan Spidertech takımı sporcularının açığa çıkması ile Canondale’e transfer olan Guillaume Boivin, Lucas Sebastian Haedo ve takımın diğer süper sprinteri Elia Viviani bulunuyor.

 

Canondale takımı, kapanan Spidertech p/b C10 takımının içinci adamı Kanadalı David Boily’i çok istemişti. Anlaşmaya varamayınca, Boivin ile yaptığı anlaşmanın yanında Lucas Haedo için yer açılmış oldu. Haedo kardeşlerden Juan Jose Haedo ise önümüzdeki sezon Saxo Bank Tinkoff takımında yarışmaya devam edecek. Arjantinli sprinter kardeşlerin yolu, UCI’ın protur lisansı için takımın sahip olması gereken UCI puanları sebebiyle ayrıldı. Saxo Bank Tinkoff’un ProTur Lisansı alıp alamayacağı ise henüz netleşmedi. Ancak Alberto Contador’un uzaklaştırma cezası sebebiyle puanları geçersiz olunca, 2012 sezonunda gözardı edilen puanlı sporcu transferinin faturası şimdi çıkıyor.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın