Lotto Belisol’ün Tour’ daki Liderleri: Greipel ve Van de Broeck

23/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

 

Tour of Turkey’ in flaş ismi tecrübeli Alman sprinter Andeé Greipel ve Belçikalı tırmanışçı Jurgen Van de Broeck, Lotto-Belisol’ ün bu yıl 100. Kez düzenlenecek olan Tour de France kadrosundaki liderler olduğu, dün takım tarafından yapılan açıklama ile duyuruldu.

 

Bazı açıklamalarda bulunan takım menajeri Marc Sergeant, “Geçen yıl ve geride bıraktığımız son birkaç yılda olduğu gibi takımımızın Tour de France liderleri değişmedi.  André Greipel ve Jurgen Van de Broeck takımımızın liderliğini yapmaya devam edecek. Geçtiğimiz yıl da bu kadro hedeflerimi gerçekleştirmedeki başarısını göstermişti.” Dedi. Geçtiğimiz yıl Bradley Wiggins’ in zaferi ile sonuçlanan Tour de France’ ta, André Greipel 4 etap birinciliği elde etmiş, Van de Broeck ise, genel klasmanı 4. Sırada tamamlamıştı.

 

Açıklamalarına devam eden Sergeant, “Andre tabii ki de onun en önemli destekçileri, Jurgen Roelandts, Greg Henderson ve Marcel Sieberg ile antrenman yaptı. Bu ekip geçtiğimiz aylarda da bir çok yarışta önemli zaferler elde etti. Ancak Tour farklı bir yer. Ve bu ekip Tour’ da André’ nin etap kazanması için birlikte çalışacak.” Dedi.

 

Takımın genel klasmandaki umudu olan Van de Broeck ise geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Criterium du Dauphine’ yi hastalıktan dolayı terk etmişti. Ancak Sergeant, genel klasmandaki takım liderlerinin Tour öncesi iyi dinlendiğini ve genel klasman podyumu istediklerini belirtti.

 

Bu konuya da değinen Sergeant, “Van de Broeck’ in bu yılki Tour de France’ a hazırlanması için birkaç küçük şansı vardı. Tour de Romandie, Volta a Catalunya ve Vuelta a Vais Pasco hazırlanmasına yardımcı oldu. Son olarak Dauphine’ de zorlu iki gün vardı ancak hastalandığı için bu şansını değerlendiremedi. Ancak yine de gerçek hedefine kitlenmiş durumda. Hala genel klasmanda podyum asıl hedefimiz. Ancak bu yıl geçtiğimiz yıla oranla daha zor bir Tour bizi bekliyor ve genel klasmanda ilk 10’ da yer almak da bizim içim yeterli olacaktır.” Dedi.

 

Lotto-Belisol’ ün 2013 Tour de France kadrosu ise şöyle;

Lars Bak (DEN)

Bart De Clercq (BEL)

André Greipel (GER)

Adam Hansen (AUS)

Greg Henderson (NZL)

Jurgen Roelandts (BEL)

Marcel Sieberg (GER)

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın