Lotto-Belisol Tour de France İddiasını Greipel’le Sürdürüyor

05/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Dün Jurgen Van den Broeck’un Fransa Turu’na veda etmek zorunda kalmasının ardından, Aix-en-Provence’in güneşli havasında başalyan etabın sonunda André Greipel’in sprint galibiyeti takımın yüzünü güldürdü.

 

 

Genel Klasman iddiasından mecburen vazgeçen Belçikalı takım, taktiklerini yeniden gözden geçirdi. Takımın spor direktörü Marc Wauters, Van den Broeck’un yarışı bırakmasından üzüntü duyduğunu, ancak henüz her şeyin bitmiş olmadığını, önümüzdeki iki hafta için oynayacak başka kartlarının da olduğunu vurguladı. Dünkü etap ise, Lotto Belisol’ün en güçlü kartının André Greipel olduğunu gösterdi.

 

Marc Wauters, düşüncelerini, “Genel Klasman iddiamızı kaybettik, ancak daha Tur’un ilk haftasındayız. Kalan haftalarda elimizden geleni yapmalı ve olabilecek en iyi sonuçları almalıyız. Jurgen iki yıl önce de kaza sonucu yarışı bırakmak zorunda kalmıştı, fakat biz buna rağmen iki etap galibiyeti daha almış ve kırmızı puanlı mayoyu kazanmıştık. Her şey mümkün. Sadece çalışmaya devam etmeli ve Tur’a odaklanmalıyız. Hayat devam ediyor,” sözleriyle dile getirdi ve ekledi: “Dün çok az farkla galibiyeti kaçırdık. Jurgen Roelandts ilk kazadan etkilendi ve sonuç olarak tırmanışta pelotonun gerisinde kaldı. Eğer kaza olmasaydı ve Jurgen tırmanışa pelotona ön sıralarında girebilmiş olsaydı, sprintte bir adamımız daha olacaktı.”

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın