Lotto Belisol Takım Forması Renk ve Dizaynı

06/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Yeni oluşum takımlar ve 2011 sezon sonu ayrılıp yeni ortaklıklarla yollarına devam etme kararı alan takımların yeni forma dizayn ve renkleri belli olmaya başladı. 2012 sezonu için fanatiklerin merakla beklediği bu aşamada Omega Pharma Lotto takımının ortaklığını ayırma kararı sonrası ilk forma açıklaması yeni ortağı ile Omega Pharma-Quickstep‘ten geldi. Dün(4 Ocak) Omega Pharma – Quickstep takımı Ulusal ve Dünya Şampiyonları ünvanlarına özel dizaynları ile haberini yayınladığımız Omega Pharma – Quickstep’in hemen ardından eski ortak Lotto’nun Belisol ile imzaladığı 3 yıllık sponsor ortaklığı yaptığı takım Lotto Belisol’ün forma dizayn ve renklerini Türk fanatiklere tanıtalım istedik.

 

 

2010 Tour of Turkey’de 5 etap alan Türkiye’nin yeşil mayosunu kazanan tanıdık bir sima Andre Greipel’i Lotto Belisol takımının yeni dizayn forma renkleri ile görüyoruz. 2011 yılında meşhur HTC treninden uzak kalan Greipel zorlu sprint çekişmelerinde 2010 sezonuna oranla sakin bir sezon geçirip ülkemizde sadece 6.etabı alabilmişti. Bu yıl Lotto-Belisol takımında sprint treni için yapılan transferler ve 2012 için kurulan dev kadrolu güçlü takımların trenleri karşısında mücadele verecek. Greg Henderson’un sprint trenine Lotto-Belisol lehine nasıl etki ettiğini de izleyeceğiz. Andre Greipel, Copenhagen’da gerçekleşen Dünya Yol Yarışı Şampiyonasında şahsi rekabetin ve meydan okumanın sıcak günleri 2010 yılından beri süre gelen rakibi Mark Cavendish ile mücadele etmişti. Mark Cavendish’in Dünya Şampiyonluğunu aldığı Copenhagen’da Andre Greipel 3. olarak SKY takımının profesyonelliği karşısında da direnerek podyumda yer alabildi. Podyum seramonisinde Cavendish, ensesine biraz dostça ama biraz da abisi-büyüğü modunda tebrik ettiği Greipel’in hırsını bu yıl bu forma renklerinde izleyeceğiz.

 

 

 

 

Takımlar forma tanıtımları yanı sıra bisiklet sponsorlarını da tanıtarak 2012 rekabetindeki paylarını takım tanıtım profesyonelliklerini de sergiliyorlar. Lotto’nun kadim dostu Ridley Bisiklet firmasının köklü geçmişi yani takımın Ridley Bisikletle devam edeceği yönünde detayları belirtmiştik. Takım tanıtımı, forma tanıtımı ve bisikletlerin tanıtımı furyasına Lotto-Belisol, Ridley-Noah Fast kadroları ile eşlik ediyor. 2012’nin profeyonel bisiklet yarışları bölümünde dengeli ve dev isimlerle kurulan güçlü takımlarını belki de önceki yıllarda hiç görmediğimiz kadar güçlü rekabetle izleyeceğiz. Bakalım 1985 yılından beri bisiklet sponsoru olup artık köklü tecrübesini oturtan Lotto’nun Belisol ile kurduğu ortaklığın etkileri ve bu forma renkleri 2012’de nasıl performans sergileyecek.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın