Lotto Belisol Lideri Jurgen Van den Broeck Tur’dan Çekildi

04/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Lotto Belisol takımının genel sıralamadaki iddiasını savunacak Belçikalı sporcusu Jurgen Van den Broeck, bugün koşulan altıncı etaba start alamadı. Beşinci etabın finişinin yapıldığı Marseille’ye son kilometre içerisinde gerçekleşen sprint kazasına karışan Van den Broeck’un sağ dizinden sakatlandığı açıklandı. Sporcu bu nedenle bu yılki Fransa Turu’na altıncı günde veda etmek zorunda kaldı.

 

Takım doktoru Jan Mathieu Van den Broeck’un yarışa devam etmesinin imkansız olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Bu sabah dizinde çok fazla sıvı vardı. 85 cc’sini aldık, ancak bu içten bir sakatlık olduğunu gösteriyordu. Jurgen pedal çevirmeye çalıştı ama işe yaramadı. Belçika’daki uzmanlar sakatlığın ciddiyetini daha net açıklayacaklar.”

 

Van den Broeck ve Lotto-Belisol takımı, son dört senedir ikinci kez Genel Klasman iddialarına son vermelerine sebep olan bir kaza deneyimi yaşıyor. 2011’de Col du Perthus inişinde Van den Broeck’un yine büyük bir kazaya karıştığını hatırlatan takım menajeri Marc Sergeant, “Bu takım için büyük bir hüsran. Jurgen ana hedefi için gerçekten çok çalışıyordu ve dört yılda ikinci kez bir kaza nedeniyle yarışı terk etmek zorunda kalıyor. Jurgen’in sezonun geri kalanındaki programını planlamak için doktorların açıklamalarını bekleyeceğiz,” şeklinde konuştu.

 

Sergeant, her ne kadar Van den Broeck yarıştan ayrılıyor olsa da, Belçikalı takımın güçlü sprinter André Greipel’le 2013 Tour de France’ta parlama şansı olduğunu belirtti ve ekledi: “Tur’a iki liderle katılmanın gerçekçiliğini sorgulayan sorularla sık sık karşılaşıyoruz. André ile etap galibiyeti hedeflerimiz halen devam ediyor. Buna ek olarak diğer sporcularımızı da bu resmin içinde görmek mümkün olacak.”

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın