Liquigas – Canondale 2013’te Canondale Pro Cycling Team Oluyor

21/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 Liquigas – Canondale olarak bilinen Liquigas Sport by Brixia, geçtiğimiz günlerde Brixia Sport grubunun artık yeni sponsor araştırmasına başladıklarını açıklamasının ardından Brixia Sport’un Canondale firması ile anlaştıkları haberi geldi. Böylece Canondale firması, ilk defa kendine ait takımıyla yol yarışlarında yer almış olacak.

 

Canondale‘in Genel Müdürü Bob Burbank, şu anda sadece realistik sponsorlarla görüştüklerini, kadrolarında dünya klasında bisikletçileri olduğunu belirtti. Takım yönetimi ile 6 yıllık oldukça başarılı ilişkileri bulunduğunu söyleyen Burbank, takımın teknik destekçisinden ana sponsoruna kadar oldukça iyi anlaştıklarını da sözlerine ekledi.

 

Bu yıl, yatırımlarında gözle görülen artış olan takım oldukça başarılı bir sezonu geride bıraktı. Bu sezon toplamda 36 tane profesyonel galibiyet elde ettiler. Özellikle 2012 Tour de France sırasında Peter Sagan‘ın 3 etap birinciliği ile yeşil mayonun sahibi olması ve Vincenzo Nibali‘nin genel klasman 3.’lüğü bu başarılardan en çok göze çarpanları.

 

Sözleşmesi biten Vincenzo Nibali önümüzdeki sezon takımda olmayacak. Tecrübeli sporculardan; Ivan Basso, Peter Sagan, Elian Viviani ve Moreno Moser şu anda UCI Dünya Takım Sıralaması‘nda 2. sırada bulunan takımları için ter dökmeye devam edecekler. Ayrıca geçtiğimiz yıl takımdan ayrılan ve şu anda Champion System için yarışan Cameron Wurf”un da takıma geri döneceği açıklandı.

 

 

Canondale’in devam etme kararı ve sponsorluğunu arttırması bizi inanılmaz memnun etti.” diyen Brixia Sport’un başkanı Paolo Zani ayrıca “ Aynı hedefleri paylaşıyoruz ve bu sezon alınan sonuçlar bunun bir göstergesi. Canondale Pro Cycling Team’in en rekabetçi takımlardan biri olacağına yürekten inanıyoruz. Geleneksel İtalyan bisikletçiliği ile Canondale’in yenilikçiliği brileşerek dünya klasında rekabetçi bir takım ortaya çıkacak.” dedi.

 

Kullanıcı geribildirimlerinin oldukça önemli olduğu Canondale’de mühendisler ile dünyanın en iyi sürücelerinin ortak çalıştığını söyleyen Canondale genel müdürü Bob Burbank 18 aylık çalışma sonrası Supersix‘in yerini alan Slice Rs modelinin profesyonel bisikletçiler ve mühendislerin gerek birlikte sürüşe çıktıkları, gerekse antrenman sonrası konuşarak ya da mail yoluyla gizli olarak son aşamasına getirildiğini ve artık Slice Rs’i herkese gösterdiklerini sözlerine ekledi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın