Levi Leipheimer’dan Omega Pharma-QuickStep Transferi Sürprizi

22/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

RadioShack takımı denince akla gelen güçlü isimlerden Levi Leipheimer’ın transfer haberi bugün açıklandı. 38 yaşındaki Amerikalı sporcunun önümüzdeki sene için RadioShack-Leopard Trek işbirliği ile oluşacak “RadioShack-Nissan-Trek
Professional Cycling Team”
takımında start alacağı öngörüsü vardı. Bugün bu öngörü Leipheimer’ın Omega Pharma-QuickStep işbirliğine sıcak bakarak anlaşma imzaladığı haberi ile kırıldı. Önümüzdeki sezondan itibaren başlayacak 2 yıllık sözleşme sürpriz etkisi yarattı.

 

 

Bu sezon Tour of Suisse, Tour of Utah, USA Pro Challenge‘ı genel sıralama lideri olarak tamamlayan Amerikalı güçlü isim Tour of California‘yı da RadioShack takım lideri Chris Horner’ın ardından 2. olarak tamamlamıştı. QuickStep takımı dün Zamana Karşıda 2011 Dünya Şampiyonu olan Tony Martin transferinden sonra bugün ikinci yıldız transferi açıklamasını Levi Leipheimer ile yaptı. QuickStep takım yöneticisi Patrick Lefevere yıldız ismin transferini açıklarken; ” Levi’nin takımımıza katılması bizi etaplı yarışlarda güçlendirecek. Levi her tip yarışta kendi kendine yetebilecek bir sporcu. Levi Leipheimer, Tony Martin, Bert Grabsch, Frantisek Rabon, Peter Velits ve Sylvian Chavanel ile gülü bir takım olup hem zamana karşıda diğer takımlarıın gücünü kesebilecek hem de tırmanışlı parkurlarda güçlü bir etki yaratacaklardır. Ayrıca Levi sponsorlarımız için ve Amerika’daki imajımız için önemli bir katkı sağlayacaktır. Tırmanış uzamanlığına sahip ve yarış kazanma konusunda da oldukça azimli bir sporcu.” dedi.

 

 

Bu yıl güçlerini birleştiren Omega Pharma ve QuickStep tecrübeli isimleri aynı çatı altında toplamaya devam ediyor. Transfer sezonunda GreenEDGE’in güçlü transferlerine odaklanıp yeni takımların gücünü yeni sezonda kestirmeye çalışırken RadioShack takımını bırakması düşünülmeyen Levi Leipheimer gibi bir tecrübenin Yeni Zamana Karşı Dünya Şampiyonu Tony Martin’in ve Almanya Ulusal Zamana Karşı Şampiyonu ve 2011 Zamana Karşı’da dün Dünya 4.olan Bert Grabsch ile HTC-Highroad’un sprinteri Frantisek Rabon‘un da Omega Pharma- QuickStep oluşumuna katılması yeni sezonda muazzam bir heyecanın bizleri beklediğini gösteriyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın