Leopard Trek’ten Çifte Zafer – Pliuschin & Kirsch

25/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

Leopard Trek yarışçıları Alex Kirsch ve Alexandr Pliuschin önceki gün ulusal şampiyonalarında birinci oldular. 20 yaşındaki Alex Kirsch Lüksemburg’daki U23 Yol Bisikleti Ulusal Şampiyonası’nı kazanırken, Alexandr Pliuschin de Moldovya Yol Bisikleti Şampiyonaları’nın en güçlü ismi olarak zaferi aldı. 

 

Kirsch, “Tabii ki de bu zaferi kazanmaktan dolayı çok mutluyum. Yalnızca yirmi yaşındayım ve bu sezon kendimi liderlerime destek olmaya adadım. Bu zafer Leopard Trek projesine verdiğim emekler ve gösterdiğim gelişme açısından güzel bir ödül oldu. Minnettarım.” dedi.

 

 

Kirsch, takım arkadaşları Pit Schlechter ve Bob Jungels, Radioshack Nissan Trek yarışçıları Laurent Didier ve Frank Schleck, Ben Gastauer (AG2R La Mondiale), iki U23 yarışçısı ve kontratsız bir elite yarışçıyla birlikte kaçan dokuz kişinin arasındaydı. 

 

 

Kazanmak için mücadele veren diğer üç pro yarışçının gerisinde bulunan Kirsch, Schlechter ve Jungels diğer U23 yarışçılarını atlatmayı başardılar ve elit yarışını kazanan Laurent Didier’nin iki dakika gerisinde finişe koştular. Kirsch, yarışı Jungels ve Schlechter’in önünde bitirerek zaferi kazandı. “Bu zafer benim için çok iyi oldu. Hatta finişe üç takım arkadaşı olarak girmemiz ve diğer bütün U23 yarışçısını geride bırakmamız bu zaferi çok daha iyi hale getiriyor.”

 

 

Pliuschin üçüncü elit zaferini kazandı

 

Alexandr Pliuschin Chisinau’daki Ulusal Yol Bisikleti Şampiyonaları’nda solo finiş yaparak elit kategorisindeki üçüncü zaferini kazanırken aynı zamanda Dünya Şampiyonaları için de iyi bir adım atmış oldu. 

 

Pliuschin, “Son birkaç haftadır çok çalıştım ve sürekli bu yarışı düşündüm. Performansımdan çok memnunum, bu bana doğru yolda olduğumu gösteriyor. Önümüzdeki etap yarışları için motivasyonumu ve kendime güvenimi de oldukça yükseltti.” dedi. 

 

 

Moldovya’nın başkenti Chisinau’daki yarış yalnızca 150km olsa da gün yarışçılar için oldukça zorlu geçti. Altı etaplık ve her etapta 3 ayrı tırmanış bölümü bulunan yarışta Pliuschin gibi güçlü yarışçıları bile zorlayıcı profildeydi. “15 kişilik bir kaçış grubu oluşmuştu fakat her geçen etapta kaçış grubundan düşmeler oldu. Sıcaklık yaklaşık 45 dereceydi ve bu yüzden de tırmanışlar çok zorlu geçti.”

 

Finişe bir etap kala kaçış grubundan geriye sadece üç yarışçı kald. Pliuschin pelotonda kalanların arasından atağa kalktı ve lider konumundaki üç yarışçıyı da geçtikten sonra solo kaçışını sürdürdü. Önde artık tek başına ilerlemeye devam eden Pliuschin, finişe tek başına girdi. “Bu benim üçüncü elit zaferim. Ülkemin renklerini giymekten dolayı çok mutluyum”

 

Leopard Trek için sırada yarışçıların sezonun ikinci bölümü için hazırlanacağı Avusturya’daki antrenman kampı var. Pliuschin, “Önümüzdeki etap yarışlarını, özellikle de Fransa’da olanları sabırsızlıkla bekliyorum. Performansım zaten iyi ve hala daha da iyiye gideceğini düşünüyorum”

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın