Lance Armstrong Sessizliğini Bozuyor

09/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Efsanevi bisikletçi Lance Armstrong, hakkında açılan doping soruşturması, kaybettiği 7 Fransa Bisiklet Turu şampiyonluğu ünvanının silinmesi ve yarışlardan men cezasının ardından ilk kez basın karşısına çıkacak. Amerikan talk show sunucusu Oprah Winfrey’ in canlı programına katılacak olan Armstrong 17 Ocak’ ta sevenlerinin karşısına çıkacak. Aynı zamanda internet üzerinden de canlı olarak verilecek yayın, bisiklet camiasında merakla beklenmeye başladı.

 

Birleşik Amerika Doping Ajansı’ nın geçtiğimz yıl, Lance Arsmtrong’ un doping yaptığı ile ilgili soruşturmayı derinleştirmesi ile başlayan süreç, USADA’ nın yaptığı ” spor tarihinin görmüş olduğu en sofistike, en profesyonel ve en başarılı doping programı” açıklamasının ardından büyük sükse yaratmıştı. Bu açıklamaların ardından Lance Arsmtrong’ un neredeyse tüm sponsorları, sözleşmelerini sonlandırdığını açıklamış, Lance Armstrong’ da kurucusu olduğu kanser vakfı olan Livestrong’ a daha fazla zarar vermemek için yönetim kurulu başkanlığını bıraktığını açıklamıştı. 1 Ağustos 1998′ den beri elde ettiği tüm başarılı elinden alınan 41 yaşındaki efsanevi bisikletçi, aynı zamanda ömür boyu tüm spor müsabakalarında da men edilmişti.

 

Amerikalı bisikletçinin Texas’ taki evinden canlı yayınlanacağı programla ilgili Oprah.com sitesinden yapılan açıklamada ise, Armstrong’ un, doping yapıp yapmadığı, kamuoyuna yalan söyleyip söylemediği ve bisikletle ilgili tüm hikayesi ile programa dahil olacağı açıklandı.

 

Şimdi tüm bisikletseverlerin gözü 17 Ocak’ ta gerçekleşecek olan bu programa dönmüş durumda. Bakalım Lance Armstorng, uzun süreli sessizliğini nasıl bozacak.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın