Lampre-ISD 5 Ukrayna’lı Sporcu Transferi Yaptı

03/02/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

İtalya’nın mavi-fuşya renkli Lampre-ISD takımı bir süre önce gözlerini Ukrayna’lı sporculara dikti. Takımın görüşme yaptığı bir çok Ukraynalı sporcu arasından 5 sporcu Lampre takım kurallarını kabul ederek sözleşme imzaladı. Böylece takım kadrosunda sporcu sayısı 28 toplamına ulaştı. Sözleşme imzalayan 5 Ukraynalı: Denys Kostyuk, Dmytrove, Yuriy Krivstov kardeşler, Oleskandr Kvachuk ve Oleksandr Sheydyk olarak ISD Sport direktörü  Mr Mark Beygelzimer tarafından takım eğitim kampında açıklandı. Takımdaki Ukraynalı sporcu sayısı Vitaliy Buts ile birlikte 6’ya çıkmış oldu.

 

Yeni transferler hakında genel bilgi;

 

Denys Kostyuk: Rulör. 1982 doğumlu ve 2004 yılındaki 3 zaferi ile profesyonel sporcu oldu. Kostyuk 2011 yılında Lampre-ISD’ye katıldı. Görevi takım kaptanlarına destek vermek. Özellikle Tour de France’da Damieno Cunego’ya destek vermek olarak tanımlı.

 

Dmytro Krivtsov: Rulör. Krivtsov kardeşlerin küçüğü, 1985 doğumlu. 2008’de kazandığı 1 galibiyet ile profesyonelliğe geçiş yapmış. Krivtsov kardeşler mavi-fuşya takımında bir sezonu geride bıraktılar.

 

Yuriy Krivtsov: Rulör. Krivtsov kardeşlerden büyük olanı, 1979 doğumlu. 2002 yılında kazandığı 5 galibiyetten beri profesyonel sporcu olarak yarışıyor. Büyük tur tecrübesi ve uzun süreli yarış deneyimi ile diğer sporculara tecrübe desteğinde önemli bir isim.

 

Oleksandr Kvachuk: Rulör. 1983 doğumlu ve 2004 yılından bu yana profesyonel sporcu olarak yarışıyor. 2004,2005 ve 2011 sezonlarında Lampre-ISD adına yarıştı. 2011 Ukrayna Ulusal Yol ve Bireysel Zamana Karşı Şampiyonluğu ünvanlarını kariyerine kattı. Lampre için bu Ukraynalı gizli bir koz olacak. Yıldız isimleri gözlerine kestiren Pro takımların genç kahramanları takım için olağan üstü başarıları getirebiliyor. 2011 performansına bakılırsa Oleksandr Kvachuk kariyerinde tırmanışa geçmiş görünüyor.

 

Oleksandr Sheydyk: Tırmanış-Dağcı 1980 doğumlu Ukraynalı sporcu 2006 yılındaki 4 zafer ile profesyonelliğe geçiş yapmış. ISD-Lampre Continental takımından transfer edildi.Ukraynalı sporcuların diğer bir özelliği de birbirlerine olan bağları. Transferlerini, başarılarını yakından takip eden Ukraynalılara örnek olarak Alanya’da kampta bulunan ISD Lampre Continental, geçen hafta Alanya’da gerçekleşen K.A.P. yarışlarını da takip etmiş. Konya Torku Şeker Spor’un yeni transferi Yuri Metlushenko‘nun 2 yarış kazandığı Alanya‘da yarış ve Metlushenko galibiyetlerini de takip etme fırsatı bulmuşlar. 2012 sezonu için söylentiler Lampre takımının Yuriy Metlushenko transferi için görüşmeler yaptığı ancak Metlushenko’nun sözleşmenin 1 maddesini kabul etmemesi sebebiyle imzalamadığı yönünde. Yuriy Metlushenko, Lampre ISD yerine yeni sezonu Konya Torku Şeker Spor’u tercih ederek ülkemiz takımı adına yarışma kararı alıp sözleşme imzalamıştı.

 

Yeri gelmişken, ISD-Lampre Continental takımı 8 Şubat’a kadar Alanya’da takım kampına devam edecek. Takım daha sonra Ukrayna – Donesk’e geri dönecek.

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın