La Vuelta Sonrası Contador’dan Anlamlı Mesaj

11/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

La Vuelta‘nın 21. etabında bitiş çizgisinden geçerken, 2012 yılının La Vuelta galibyetini kutlamak için kollarını havaya kaldıran Alberto Contador elleri ile 7 işareti yapmıştı. Bu işareti kazandığı 7. büyük tur olması sebebiyle yaptığını açıkladı.

 

 

Ancak Alberto Contador’un yaptığı bu hareket aslında teknik olarak doğru değil. Çünkü 2010 Tour de France ve 2011 Giro di Italia zaferleri 2010‘da yapılan testler sonucu kanında çıkan clenbuterol maddesi çıkınca silinmişti. 

 

Ancak Contador, kayıtlarda ne yazarsa yazsın kendisinin 7 şampiyonluğu bulunduğunu söylüyor. 2010’da test sonuçları pozitif çıkmadan önce Contador 2007, 2009 ve 2010 Tour de France, 2008, 2011 Giro di İtalia, 2008 ve son olarak da 2012 La Vuelta‘da zaferleri bulunuyordu.

 

Contador ceza almasına karşın hala doping yapmadığını savunuyor. Yarışın ardınan yediği ve çok sevdiği İspanyol Bifteği‘nden dolayı gıda zehirlenmesi yaşadığı ve clenbuterol maddesinin de bu yüzden oluştuğu düşüncesini hala koruyor. Clenbuterol‘ün kandaki oranının çok düşük olmasını da buna bağlıyor. Yaptığı açıklamada kağıt üzerinde görülen sonucun kendisi için ikinci planda olduğu önemli olan onun gözünün ne gördüğü ve kendi hissettiklerinin olduğunu söyledi. 

 

 

Alberto Contador ban cezasının bitmesinin ardından geçtiğimiz ay Saxo Bank – Tinkoff Bank ile birlikte Eneco Tour ile bisiklet yarışlarına geri dönmüş Eneco Tour’u 4. tamamlamıştı. Daha sonra katıldığı La Vuelta a Espana‘da ise zafere ulaşmıştı. 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın