Kuurne Brussel Kuurne 2013 Parkur ve Takımları-24 Şubat Pazar

23/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Klasik olarak, Omlopp Het Nieuwsblad’dan bir gün sonra ve klasik parkurunda gerçekleşen Kuurne Brussel Kuurne ile yol bisikletinin klasiklere özgü kalbi bu hafta sonu Belçika’da atmaya devam edecek. Geçtiğimiz yıl, Kuurne’de ki finiş çizgisinden ilk geçen isim olarak galibiyeti Mark Cavendish, galibiyeti SKY takımına kazandırmıştı. Bu yıl, yeni takımı Omega Pharma Quickstep renklerinde 1 sırt numarası ile yarışacak Cavendish, galibiyet ünvanını korumaya çalışacak.Cavendish ile Andre Greipel rekabetine sahne olacak Kuurne Brussel Kuurne’de Lotto Belisol takımının Alman Gorilla’sı Greipel, güçlü domestiği Greg Henderson ile galibiyeti hedefliyor. Pazar günü, 25 takım yine 8’er sporcu ile mücadele sergileyecek. Cumartesi günü Omloop het Nieuwsblad’da yarışan Edvald Boasson Hagen, Pazar günü Kuurne Brussel Kuurne’de de yarışacak. Keza, Blanco takımından Sep Vanmarcke, BMC takımından Greg Van Avermaet, Vacansoleil takımından Juan Antonio Flecha, IAM Cycling takımından Heinrich Haussler’de bu hafta sonu duble yarış koşanlardan olacak.   

 

 

İlki, 1945 yılında yapılan Kuurne Brussel Kuurne yarışı, 2005 yılında UCI Avrupa Turları takviminde yerini aldı. Şubat ayının son Pazar günü, Omloop Het Nieuwsblad’dan bir gün sonra gerçekleşen yarış Kuurne’den start alıp Bruusel’e, sonrasında Kuurne’de finişe girilen, 195 kilometrelik sabit bir parkura sahip. Yarışın klasiği olarak; Edelareberg, La Houppe, Kanarieberg, Kruisberg, Oude Kwaremont, Knokteberg, Tiegemberg ve Nokereberg tırmanışları geçiliyor.

 

 



2013 Kuurne Brussel Kuurne’de yarışacak Takımlar ve Takım Kadroları:

 

Omega Pharma-QuickStep

1. Mark Cavendish (GBr);

2. Sylvain Chavanel (Fra);

3.Zdenek Stybaar (Tsj);

4. Niki Terpstra (Ned);

5. Martin Velits (Svk);

6. Gert Steegmans;

7. Nikolas Maes;

8. Stijn Vandenbergh

 

Sky Team

11. Edvald Boasson Hagen (Nor);

12. Geraint Thomas (GBr);

13. Bernhard Eisel (Oos);

14.Ian Stannard (GBr);

15. Chris Sutton (Aus);

16. Gabriel Rasch (Nor);

17. Luke Rowe (GBr);
18. Salvatore Puccio (Ita)

 

Lotto-Belisol

21. Andre Greipel (Dui);

22. Jurgen Roelandts;

23. Gert Dockx;

24. Vincente Reynes (Spa);
25. Jens Debusschere;

26. Marcel Sieberg (Dui);

27. Greg Henderson (NZl);

28. Frederik Willems



Katusha

31. Enrico Paolini (Ita);

32. Gatis Smukulis (Let);

33. Alexandr Kristoff (Nor);

34. Alexander Porsev (Rus);

35. Aleksandr Kuschynski (WRu);

36. Alexey Tsatevich (Rus);

37. Marco Haller (Oos);

38. Viatcheslav Kuznetsov

 

Blanco Team

41. Sep Vanmarcke;

42. Maarten Tjallingii (Ned);

43. Bram Tankink (Ned);

44. Robert Wagner (Dui);

45. Paul Martens (Dui);

46. Maarten Wynants;

47. Rick Flens (Ned);

48. Moreno Hofland (Ned)

 

Garmin-Sharp

51. Tyler Farrar (USA);

52. Nick Nuyens;

53. Johan Vansummeren;

54. Andreas Klier (Dui);
55. Robert Hunter (ZAF);

56. Martijn Maaskant (Ned);

57. Ramunas Navardauskas (Lit);

58. Sebastien Rosseler

 

Orica-GreenEdge

61. Jens Keukeleire;

62. Svein Tuft (Can);

63. Baden Cooke (Aus);

64. Leigh Howard (Aus);
65. Michael Matthews (Aus);

66. Mitch Docker (Aus);

67. Samuel Bewley (NZl);

68. Beppu Fumiyuki (Jap)

 

Lampre-Merida

71. Filippo Pozzato (Ita);

72. Mattia Cattaneo (Ita);

73. Elia Favelli (Ita);

74. Davide Cimolai (Ita);

75. Manuele Mori (Ita);

76. Andrea Palini (Ita);

77. Luca Wachermann (Ita);

78. Massimo Graziato (Ita)

 

BMC Racing Team

81. Greg Van Avermaet;

82. Taylor Phinney (USA);

83. Daniel Oss (Ita);

84. Manuel Quinziato (Ita);

85. Adam Blythe (GBr);

86. Michael Schär (Zwi);

87. Danilo Wyss (Zwi);
88. Klaas Lodewyck

 

AG2R-La Mondiale

91. Yauheni Hutarovich (WRu);

92. Davide Appollonio (Ita);

93. Gediminas Bagdonas (Lit);
94. Manuel Belletti (Ita);

95. Steve Chainel (Fra);

96. Valentin Iglinskiy (Kaz);

97. Sebastien Minard (Fra);

98. Anthony Ravard (Fra)


Vacansoleil-DCM

101. Juan Antonio Flecha (Spa);

102. Grega Bole (Slo);

103. Romain Feillu (Fra);

104. Kenny van Hummel (Ned);

105. Wesley Kreder (Ned);

106. Wouter Mol (Ned);

107. Mirko Selvaggi (Ita);

108. Boy van Poppel (Ned)

 

Vini Fantini-Selle Italia

111. Rafael Andriato (Ita);

112. Luca Mazzanti (Ita);

113. Rafael Andriato (Bra);

114. Roberto De Patro (Ita);

115. Mauro Finetto (Ita);

116. Kevin Hulsmans;

117. Luigi Miletta (Ita);

118. Mattia Pozzo (Ita)

 

FDJ

121. Arnaud Demare (Fra);

122. William Bonnet (Fra);

123. Murilo Fischer (Bra);

124. Johan Le Bon (Fra);

125. Geoffrey Soupe (Fra);

126. Matthieu Ladagnous (Fra);

127. Mickael Delage (Fra);

128. Dominique Rollin (Can)

 

Accent Jobs-Wanty

131. Danilo Napolitano (Ita);

132. Stefan van Dijk (Ned);

133. Jempy Drucker (Lux);

134.Andy Cappelle;

135. James Vanlandschoot;

136. Roy Jans;

137. Benjamin Verraes;

138.Steven Caethoven

 

Europcar

141. Björn Thurau (Dui);

142. Jerome Cousin (Fra);

143. Sebastien Chavanel (Fra);

144.Damien Gaudin (Fra);

145. Vincent Jérôme (Fra);

146. Morgan Lamoissin (Fra);

147. Yohann Gene (Fra);

148. Sebastien Turgot (Fra)

 

IAM Cycling
151. Heinrich Haussler (Aus);

152. Kristof Goddaert;

153. Sebastien Hinault (Fra);

154. Reto Hollenstein (Zwi);

155. Aleksesjs Saramotins (Let);

156. Dominic Klemme (Dui);

157. Pirmin Lang (Zwi);

158. Matteo Pelucchi (Ita)

 

Sojasun

161. Jimmy Engoulvent (Fra);

162. Rony Martias (Fra);

163. Maxime Daniel (Fra);

164. Christophe Laborie (Fra);

165. Cyril Lemoine (Fra);

166. Jean-Lou Paiani (Fra);

167. Evaldas Siskevicius (Lit);

168. Alexis Vuillermoz (Fra)

 

Topsport Vlaanderen-Bâloise

171. Eliot Lietaer;

172. Yves Lampaert;

173. Pieter Jacobs;

174. Preben Van Hecke;
175. Arthur Vanoverberghe;

176. Jari Salomein;

177. Michael Van Staeyen;

178. Sven Vandousselaere

 

Ventilair-Seria

181. Joeri Calleeuw;

182. Timothy Dupont;

183. Jeroen Lepla;

184. Francesco Van Coppernolle;

185. Kevin Van Hoovels;

186. Frederiek Vandewiele;

187. Evert Vandromme;
188. Emiel Wastyn

 

Cofidis

191. Nico Sijmens;

192. Julien Fouchard (Fra);

193. Jan Ghyselinck;

194. Arnaud Labbe (Fra);

195. Egoitz Garcia (Spa);

196. Romain Zingle;

197. Adrien Petit (Fra);

198. Florent Barle (Fra)


Argos-Shimano

201. Tom Veelers (Ned);

202. Koen de Kort (Ned);

203. Roy Curvers (Ned);

204. Bert De Backer;

205. Albert Timmer (Ned);

206. Luca Mezgec (Slo);

207. Niklas Arndt (Dui);

208. Tom Stamsnijder (Ned)

 

Crelan-Euphony

211. Kevin Peeters;

212. Gilles Devillers;

213. Kevin Claeys;

214. Stijn Steels;

215. Joeri Stallaert;

216. Christophe Premont;

217. Kurt Hovelynck;

218. Koen Barbe

 

Champion System

221. Bobbie Traksel (Ned);

222. Wu Kinsan (HKG);

223. Tng Wang Yip (HKG);

224. Clinton Avery (NZl);

225. Matt Brammeier (Ier);

226. Mart Ojavee (Est);

227. Kun Jiang (Chn);

228. Ryan Oth (Can)

 

AN Post Sean Kelly Team

231. Niko Eeckhout;

232. Pieter Ghyllebert;

233. Alphonse Vermote;

234. Nicolas Vereecken;

235. Marc McNally (GBr);

236. Glenn O’Shea (Aus);

237. Ronan McLaughlin (Ier);

238. Sam Bennett (Ier)

 

Team 3M

241. Michael Vingerling (Ned);

242. Kess Heytens;

243. Jimmy Janssens;

244. Timothy Stevens;

245. Mike Terpstra (Ned);

246. Timothy Vangheel;

247. Frederik Verkinderen;

248.Wouter Wippert (Ned)

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın