Kreuziger Saxo Bank-Tinkoff Bank’a Katıldı

24/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Roman Kreuziger  Saxo Bank-Tinkoff Bank takımına katıldı. Çok yönlü özelliği ile bilinen Çek sporcuyu 3 yıllığına takımına katan Saxo Bank-Tinkoff Bank, çok güçlü bir sporcuyu kadrosuna eklemiş oldu.

 

 

26 yaşındaki Kreuziger, güçlü ve yeteneklerini kanıtlanmış bir sporcu. Hem tırmanış hemde zamana karşı yeteneklerini Tour de Suisse ve Tour de Romandie’de farklı özellikteki etap zaferleriyle bir kez daha kanıtlamıştı. Kreuziger 2011 İtalya Bisiklet Turu’nda genel klasmanda 5. oldu ve aynı yıl bir dağ etabını kazanarak 25 yaş altı klasmanında da şampiyon oldu.

 

 

” Roman aslında çok daha önceden istediğimiz bir sporcuydu. Onunla anlaşma yaptık bu yüzden çok mutluyum. Şüphesiz ki o bizim kadromuza çok güç katacak bir bisikletçi. Roman’ın klasiklerde ve önemli turlarda etap zaferleri kazanacak yeteneğe sahip olduğunubiliyoruz. Ayrıca ben onun kendini daha çok geliştireceğinede inanıyorum. Bu potansiyeli geliştirmek için bizimde çok çalışmamız gerekicek.” dedi takım sahibi Bjarne Riis.

 

Aynı zamanda Roman’ın bazı yarışlarda Contador için çok güçlü bir yardımcı olacağını ama kendi sonuçlarında da büyük değişlikler olacağını belirtti.

 

 

Roman Kreuziger Saxo Bank-Tinkoff Bank’da süreceğinden dolayı takımının düşüncelerini paylaştığını ve onlarla aynı duygularda olduğunu söyledi.

 

” Ben şahsen bu zamanın yeni ilham kaynakları konusunda  doğru bir zaman olduğunu düşündüm ve Bjarne ve Alberto ile konuştum. Saxo Bank-Tinkoff Bank’ın benim için doğru tercih olduğuna eminim. Bisiklet konusunda yetenekli olduğumu ve farklı yarışları kazanma şansım olduğunuda biliyorum ancak son iki yılda kendime olan güvenimi biraz kaybettim. Bjarne ile konuştuğumda bana inandığını anında hissettim ve bu takımın bana performansım konusunda yardım edeceğini anladım. Takımın genç sporcularla nasıl çalıştığını,  ne kadar sıkı ve özverili çalıştıklarını gördüm ve kendi kendime düşündüm bu takımın bir parçası olmaya karar verdim. ” diyor Roman Kreuziger.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın