Konya Torku Şeker Spor’un Dağ Aslanı, Nazım Bakırcı Hastanede

23/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2011 sezonunda Lassa’dan Konya Torku Şeker Spor’a transfer olup, eski takımına geri dönen Nazım Bakırcı, dün ameliyat oldu. Antrenmanda yaşadığı kaza sonrası, toparlanamayan sağ ayağının teşhisi, gizli kırık olarak tanılandı ve ameliyata alındı. Kaza sebebi ile yan bağları kopan ve gizli kırığın tespiti ile netleşen tanıdan sonra, doktorlar sporcunun ameliyata alınıp, ayak bileğine vida takılmasına karar verdi. Ayrıca kopan bağların yeniden bağlanması sağlandı.

 

 

 

Türkiye’nin, Olimpiyatlara 3 sporcu ile katılımını sağlamak için, Türkiye’nin olimpiyat biletlerini temin edilmesine en büyük katkıyı veren ve 2011 derecelerine göre, özellikle tırmanış etaplarının en güçlü isimi olan Nazım Bakırcı, 2011 sezonunda Olimpiyat yolunda Türkiye’nin gururu olarak derecelerini sizlerle paylaşmıştık. 2011 sezonunda topladığı puanlar ile, David Moncoutie ile aynı puanı elde eden 26 yaşındaki sporcunun ameliyat sonrası 3 ay istirahat dönemi öneriliyor. Hekimlerinin raporuna göre 3 aylık dinlenme süreci, Bakırcı’nın Konya Torku Şeker Spor kadrosunda Tour of Turkey’e katılma hayalini bozabilir. Bakırcı; “Bu yıl Tour of Turkey’de start almayı çok istiyordum. Ancak, antrenmanda geçirdiğim kaza ve sonrasında kaotik ağrılar ve gelişmeleri, ameliyat sonrası dinlenme sürecini duyunca yıkıldım. Şuan ise en büyük hedefim, ameliyat sonrası hızlı toparlanma süreci için odaklanmak ve Tour of Turkey için kondisyonumu arttırmak üzere hazırlanmak.” dedi.

 

Doktorların, 3 aylık dinlenme süreci ve egzersiz programı reçetesinde; Bakırcı 15 gün ayağının üzerine basamayacak. 15 günün akabinde yeni tetkikler sonrası rehabilite ve fizik tedavi süreci başlayacak. Bakırcı’nın bugün hastaneden çıkması bekleniyor. Konya Torku Şeker Spor’un Dağ Aslanına acil şifalar dileriz.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın