Konya Torku Şeker Spor’dan Muazzam Yeni Transfer: İvailo Gabrosvki

14/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

2012 sezonu için Türkiye’de de transfer hareketliliği başladı. Konya Torku Şeker Spor’un yeni transferi 5 kez Bulgaristan Turu Şampiyonu olarak rekor kıran İvailo Gabrovski ile sözleşme imzalandığı resmi olarak açıklandı.  İvailo Gabrovski 2007 yılı Türkiye Bisiklet Turunda ülkemizde de yarışmış 3.etap ve 6.etap galibiyetini alarak genel sıralama lideri olarak Türkiye Turunu kazanmıştı. 31 Ocak’ta 34 yaşına girecek olan tecrübeli sporcunun Konya Torku Şeker Spor’a büyük güç katacak. Sosyal anlamda da sıcak kanlı ve takım içi uyum sorunu olmayan Gabrovski; Konya Torku Şeker Spor’dan, Caja Rural takımına transfer olan Daniel Andonov Petrov’dan daha iddialı ve daha sıcak kanlı. Takıma hızlı uyum sağlayacağı tahmin ediliyor.

 

 

Türkiye’nin ilk profesyonel bisiklet takımı Konya Torku Şeker Spor‘un takım menajeri Mehmet Şafakçı; “İvailo Gabrovski özellikle tırmanışlarda güçlü ve tecrübeli bir isim. 2012 sezonunda ülkemizde yapılan 2.2 serilerinde tur galibiyeti ve Tour of Turkey(Türkiye Bisiklet Turunda) güçlü bir kadro ile genel sıralamaya ilerlemek istiyoruz. Genel sıralamaya oynayacak olan İvailo takımımız için iyi bir transfer oldu. İvailo aynı zamanda 2012 sezonu için yapmış olduğumuz ilk yabancı transfer oldu. Diğerleri ile görüşmelerimiz devam ediyor. 2012’de hedeflerimiz büyük” dedi.

 

 

Takımın güçlü sponsoru Konya Torku Şeker’in bu yıl daha güçlü desteklediği Konya Torku Şeker Spor 2012’de daha çok kürsü için kolları sıvamış görünüyor. Sponsoru Konya Torku Şeker için takımın başarısı ve beraberinde getirdiği büyük reklam ve bisiklet dostu firma imajı için büyük adımlar atılıyor. Elbette ki, Türkiye’nin gururu olan Avrupa yarışlarında da ses getiren Türk Continental takımımızın oluşumunda ve büyük adımlar atılmasını sağlayan Konya Torku Şeker’in Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’un bu konuda büyük desteği ve ilgisi sayesinde takım gücünü arttırarak korumaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk Continental takımı olması sebebi ile bu gelişmeler ayrı bir önem taşıyor. Takım  “en iyi”ye odaklanmış durumda.

 

 

Takımın ilk kampı geçen yılki gibi 10 Ocak’ta Alanya’da olacak. Takım kadrosuna yeni katılan sporcuların, yönetim, teknik destek ve takım kadrosundaki diğer sporcularla kaynaşması hedeflenen ilk kampın içeriğinde sezonun ilk açılış yarışına da hazırlık hedefleniyor. K.A.P sezon açılışının klasikleştiği Ocak sonu Alanya yarışına yine kamp sonrası katılacak ekip için sezon da start almış olacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın