Konya Torku Şeker Spor’dan Bomba Sprinter Transferi: Yuriy Metluschenko

29/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Konya Torku Şeker Spor 3.yabancı transferini yine Ukrayna’dan seçti. Son transfer Yuriy Metlushenko, 4 Ocak 1976 doğumlu 35 yaşındaki tecrübeli sprinter 2002 sezonundan beri profesyonel olarak yarışıyor. 2002-2004 sezonlarında 3 yıl Belçika’nın profesyonel sporcu yetiştirme takımı olarak görülen Landbouwkrediet-Colnago takımında çalıştı. Belçika haricinde İsviçre, Polonya, Ukrayna’da uluslararası takımlar ve yarışlar tecrübesine de sahip. 2002 yılında Giro d’italia’da yarışan Yuriy, son takımı Amore&Vita ile Çin’de Tour of Qinghai Lake yarışına katılmış. 6.Etabı zaferle bitiren Metlushenko’nun özellikle toplu sprint finişlerindeki laktik asit ve yorgunluğa dirençle muazzam sprintler gerçekleştirdiği ve etap galibiyetlerini bırakmadığı pasaportuna kazınmış gibi.

 

Konya Torku Şeker Spor Genel Menajeri Mehmet Şafakçı,”Yuriy, kaliteli ve güçlü bir sprinter. Giro d’italia’da yarışmış, geçen sezon Lampre ile masaya oturmuş bir isim. Lampre ile bir maddede anlaşamayınca sözleşmeyi imzalamamış. Bu sezon takımımızın en önemli sprinter ismi Yuriy olacak. Miraç Kal’da askerden gelince ortak çalışmalarını hedefliyoruz. 2012 sezonunda 36 yaşında olacak olan Yuriy aslında kariyerinin gerek tecrübe, gerekse performans anlamında zirvesini yaşıyor. Kişiliğini de göz önüne aldığımızda takım uyumunun mükemmel olacağını düşünüyoruz. Herşey yolunda giderse uzun yıllar çalışmak isteyebileceğimiz bir sporcu.” dedi.

 

 

İtalya’da yaşayan Yuriy Metlushenko Ocak ayında Alanya’daki sezonun ilk kampında takım arkadaşları ile bir araya gelecek. Sezon içerisinde de kamp zamanları, 2.2 yarışlar, yurtdışı yarışlar ve duruma göre Türkiye Bisiklet Turunda takımla bir araya gelecek. Antrenmanlarını İtalya’da yapacak olan Metluschenko takımın genç sporcularına tecrübelerini aktaracak. Konya Torku Şeker Spor’da bu sezon transferlerinde takımın genç sporcularına tecrübe ve taktiksel yatırım yapılarak önümüzdeki yıllarda Türk sporcuların yetenekleri ve tecrübelerinin arttırılması da hedefleniyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın