Konya Torku Şeker Spor-Vivelo Continental Takımı İlk Kampı Alanya

26/01/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Konya Torku Şeker Spor-Vivelo (KTS) Continental takımı olarak onaylandığı haberi 29 Aralık 2010 tarihinde UCI tarafından açıklanmıştı (Haberi için tıklayınız). Takım 2011 sezonuna hazırlık olarak gerek antrenman gerek yeni sporcuların katılımıyla renklenen takım içi kaynaşma temmelli ilk kampı için Alanya’yı seçti. 17 Ocak 2011’de başlayan kamp 31 Ocak 2011’e dek devam edecek.

 

 

Alanya’da Alaiye Resort & SPA Hotel’de kamp yapan 6 Bulgar, 8 Türk sporcu yanı sıra takım yetkilileri de görev başında. Gün onlar için çok erken başlıyor ve kampı dolu dolu sezona hazırlık olarak antrenman ve performans artırmaya yönelik sıkı çalışmalarıyla geçiriyorlar. Konya Torku Şeker Spor-Vivelo kamp boyunca 1500 km üstüne çıkmayı hedefliyor. Gün, dinlenme temelli antrenman yoğunlu ile sabah 8:30 da başlamış oluyor.

 

 

 

 

Antrenman süresince takımın ardından izleyecek Mehmet Şafakçı, takım sulukları içerisinde hazırlanmış özel içecekleri ve gıda çantasıyla, takımın toplanıp hareketlenme aşaması. Toplanma sonrası güne göre önceden belirlenen rotalarında antrenmana başlıyor.

 

 

 

 

 

Ocak ayının mevsimsel şartlarında Alanya çoğu zaman güneşli, fakat  yağmur ve rüzgarlı günlerde de günlük idmanlarını gerçekleştiriyor. Plana göre değişse de saat 2 gibi otelde olan sporcular yemek sonrası dinlenmeye çekiliyor. Hamam ve jakuzi de toksinlerden kurtulup yorgun kaslarını tazelemeye çalışıyorlar. Akşam yemeğine dek birlikte hareket eden takımla takım başarısının temelinde yatan kaynaşmanın hızlı şekilde sağlandığı da görülüyor. Sporcular uyumlu ve kampın sporcuların kaynaşması üzerindeki etkisi oldukça pozitif. 

 

 

 

 

Saat 7 civarı aksam yemeğine geçen takımın kampa katılan tüm sporcuları ve yetkililerin katılımıyla oldukça sıcak geçiyor. Takım yetkilileri olarak Mehmet Şafakçı, Selahattin Kızıl ve Selahattin Kızıl’ın da antrenman performansında sergiledikleri şahsi emek ve ve profesyonel özverileriyle UCI’nin Continental takımı olduklarını açıklamalarının çok öncesinde ne kadar profesyonelliğe ilerlediklerinin göstergesiydi. Ve emekler yıldan yıla artarak ederini ve yerini buluyor.

 

 

İtalyan Vivelo bisiklet firmasının Pirana lakaplı Konya Torku Şeker Spor-Vivelo’lu Bulgar sporcusu Vladimir Koev için özel tasarladığı bisiklet Ocak ayında Koev’e verilmişti. Vladimir Koev yani nam’ı değer Pirana kampa elbetteki yeni bisikletiyle katıldı. Koev’in bisikleti,

 

 

 

 

 

 


Kampa Katılan Sporcular:

 

1) Danail Andonov Petrov
2) Miraç Kal
3) Vladimir Rumenov Koev
4) Muhammed Eyüp Karagöbek
5) Svetoslav Kirilov Chanliev
6) Mustafa Sayar
7) Daniel Bogomilov Petrov
8) Serhat Sert
9) Hüseyin Özcan
10) Stanislav Nikolov Zaraliev
11) Muhammed Atalay
12) Selçuk Türkçetin
13) Pavlin Petrov Balinski
14) Secaattin Dazkırlı

 

Rahatsızlığı sebebiyle kampa katılamayan Bulgar sporcu Evgeni Balev Gerganov’un da önümüzdeki günlerde kampa dahil olması bekleniyor.

 

Takımın Tour of Turkey’de kendini göstermesi Türk bisiklet camiasının ihtiyaç duyduğu başarılarla yüksek perfons göstermeleri bisikletseverler tarafından heyecanla bekleniyor. 2010 Tour of Turkey(Türkiye Turu) 7.Etabında Mustafa Sayar’ın başarısı ve Türk bisikletseverlere yaşattığı heyecanın asla unutulmayacağına eminiz. Bu yıl Mustafa Sayar’ın sprint konusunda da gelişim göstereceğini ümid ederek artık Continental olan ve Tour of Turkey’e katılacak Konya Torku Şeker Spor Vivelo’yu 2011 Tour of Turkey’de gururla izleyeceğiz.

 

Cyclingtr sitesini Twitter’dan da takip edebilirsiniz. http://twitter.com/cyclingtr

 

 


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın