Konya Torku Şeker Spor Ukrayna’dan 2 Süper Transfer Yaptı

26/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Sezona hızla hazırlanan Konya Torku Şeker Spor 2012 için Ukrayna’dan iki süper transfer yaptı. 25 Kasım Cuma günü sözleşme yapılan sporcular Volodymyr Bileka ve Serhiy Grechyn’in transfer görüşmeleri boyunca sabırsızlıkla netleşmesini bekledik. Sonunda anlaşma imzalanan iki sporcu da Konya Torku Şeker Spor’un diğer sporcuları gibi güçlü ve tecrübeli birikime sahip. Özellikle Volodymyr Bileka; 2002 yılında Belçika’nın Pro yarışlara yetiştirdiği sporcularla tanınan Landbauwkrediet-Colnago takımı ile başladığı profesyonel kariyerinde 3 yıllık Landbauwkrediet tecrübesi sonrası, 3 sezon(2005-2006-2007) efsane takım Discovery Channel tecrübesine de sahip olduğunu belirtmekte fayda var. 2008 sezonunda Silence-Lotto ile anlaşan Volodymyr Bileka kariyerinde 5 kez Giro d’italia yarış tecrübesini barındırıyor.

 

 

 

2002-2003-2004-2005-2007 yıllarında Giro d’italia’da yarışan Volodymyr Bileka, ilk yıldan itibaren İtalya Turunu tamamladı. En iyi derecesini ise 2007 yılında genel sıralamayı 49.sıraya çıkartarak arttırdı. 6 Şubat 1979 doğumlu, 32 yaşındaki sporcu her tip sürüş için Konya Torku Şeker Spor takım kadrosuna büyük güç katacak.

 

 

 

25 Kasım Cuma günü netleşen ve anlaşmaya varılan diğer yabancı transfer ise yine Ukrayna’dan Serhiy Grechyn. 2003 yılında profesyonel olarak yarışan Serhiy her kıtada uluslararsı yarış tecrübesine sahip. 32 yaşındaki sprinter Konya Torku Şeker Spor’a domestiklik görevi için alındı.

 

Konya Torku Şeker Spor Genel Menajeri Mehmet Şafakçı iki sporcunun transferi hakkındaki yorumlarını iletti. ” Serhiy Grechyn gerçekten güçlü bir sprinter. Takım stratejisine göre takım liderini dominet etmekte görev alacak. Volodymyr Bileka ise Discovery Channel ve Silence Lotto takımlarında World Tour düzeyindeki yarışlarda uzun yıllar birikim ve tecrübeye sahip. Her tip sürüş için uzmanlığı var. 21 günlük Giro d’italia’da 5 kez yarışmış uzun tur tecrübesi ve katıldığı klasiklerden de tek günlük tecrübelere sahip. Takımın yarış bazında stratejisine göre genel sıralamaya da gidebilir. Bizim için öncelik Takım içi kaynaşmadır. Çünkü takımda mükemmel bir uyum var. İki sporcunun da kolay uyum sağlayacağına inanıyorum. Bize gerek takım uyumu gerekse galibiyet için güç katacakları konusunda güveniyoruz.” dedi.

 

Konya Torku Şeker Spor ilk kampına 17 Ocak’ta Alanya ile başlayacak. Sezon ise geçtiğimiz hafta yoğun bir tempo ile start aldı. Takımın güç kaynağı, Konya Torku Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk bu sezon takım gücünü daha çok arttırarak gerek sevdiği bisiklet sporuna büyük bir destek, gerekse adına yakışır profesyonellikte bir takım gücü oluşturmakta kararlı görünüyor. Bu yıl çok daha güçlü bir Konya Torku Şeker Spor izleyeceğiz.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın