Konya Torku Şeker Spor, AcıBadem Fulya Hastanesinde Sağlık Taramasına Girdi

24/05/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Acıbadem Sağlık Grubu´nun resmi sağlık sponsoru olduğu 48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu´nda ferdi genel klasmanda birinci olan Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı, 22 Mayıs 2012 Salı günü Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi´ni ziyaret etti.

 

 
Konya Torku Şeker Spor Takım Menajeri, Mehmet Şafakçı ve takımın sporcuları; Yuriy Metlushenko, İvoilo Gabrovski, Sergiy Grechyn, Volodymyr Bileka, Ahmet Örken, Muhammet Atalay merkezdeki birimleri gezerek sporculara özel cihazlar hakkında uygulamalı bilgi aldılar. Bu arada, performans testlerinden geçen sporcular, 2012 sezonu verilerine göre takım içinde performans değerlendirmesine alınacaklar. Tüm testlerden sonra, Takım Menajeri Mehmet Şafakçı; “Merkeze sadece rahatsızlık sonrası değil, performans arttırmak için de gelmeyi düşünüyoruz. Takımın 2.2 yarışları öncesi performans test sonuçları bize genel durum hakkında bilgi verecektir. Takımın ara ara performans ve sağlık taramasından geçmesini ciddiyetle önemsiyoruz. Yurt dışındaki diğer takımlarda olduğu gibi büyük önem taşıyan test verilerine göre antrenman grafiği belirleyeceğiz. Acıbadem Fulya Hastanesi merkezinde yeterli donanım mevcut. Sezon içinde tüm takım yeniden gelmeyi düşünebiliriz.. Yeni performans testlerine girdiğimizde sizlerle de paylaşacağız.” dedi.

 

 

 

Acıbadem Fulya Hastanesi´ni ve Sporcu Sağlığı Merkezi´ni çok beğendiklerini belirten Torku takımı, ortamın sıcak ve samimi bulduklarını söylediler. Merkezde çalışanlarının deneyimlerinden ve moral verici yaklaşımlarından etkilendiklerini de ifade ettiler. Takım, ileri dönemdeki performans ve sağlık taraması için yeniden Acıbadem Fulya’yı tercih edebilir. Konya Torku’dan geçer notu aldığı görülen sağlık merkezi, diğer takımların ve yeni kurulacak takımların performans testleri için beğenilerini paylaşırken, hali hazırda performans verilerini merak eden amatör bisikletçilerin de tercihi olabilir. Bunun için Konya Torku’nun yeniden performans testine gireceği sağlık merkezlerini takipte olacağız.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın