Konya Torku Şeker Spor 2012 Takım Kadrosu Açıklandı

23/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Konya Torku Şeker Spor’un merakla beklenen 2012 takım kadrosu açıklandı. 2011 sezonunda muzazzam derecede başarılı bir çizgi oluşturan Konya Torku Şeker Spor Continental Cycling Team, 2012 sezonunda her zamankinden daha iddialı! Türkiye’nin ilk Continental bisiklet takımı olan Konya Torku Şeker Spor, geçmişten günümüze kadar uzanan muhteşem gelişmeler göstermiş ve bünyesine unutulmayacak önemli podyum hatıraları eklemişti. Bu başarıların temeli arasında uzun yıllar ülkemizde aktif kullanımda olan tek pist bisikleti sahasının Konya’da olmasını sayabiliriz. Bu sayede milli takımda yer alan Konya Torku Şeker Sporcusu Ahmet Örken ile Portekiz’de düzenlenen 23 yaş altı Avrupa Pist Bisikleti Şampiyonası’nda 6 disiplinde mükkemmel performans sergileyerek Omnium kategoride ilk Türk Avrupa Şampiyonu olduk.

 

 

Bundan sonraki dönemlerde hiç aklımızdan çıkmayacak yarışlar sergileyeceğini bu sene gerçekleştirdiği transferler ile de belirtmiş oldu.  Özellikle geçtiğimiz sezonda ülkemizde yapılan tam 7 adet 2.2 kategorisi yol bisikleti yarışlarında sporcularının heyecanlı performansları ile 2012 olimpiyatları adına değerli puanlar almıştı.  Şimdi ise dünyaya daha fazla açılmak adına muhteşem girişimlerine devam ediyor.

 

 

26 Kasım 2011 tarihinde başlattığımız “Hangi Takımı Tutuyorsunuz?” başlıklı bisiklet taraftarı anketinde bir(1) ay gibi kısa bir sürede 3731 kişiye ulaşan Konya Torku Şeker Spor açık ara farkla en fazla taraftarı olan takım olmuştu. Taraftarlarının ilgisini çekerek onlara bisikletli yaşamı ve bisiklet sporunu sevdiren bir takım olması basınla olan profesyonel ilişkilerini daha fazla güçlendiriyor. Bisiklet sporu adına geçmişten başlayarak geleceğe yatırım yapmayı başarabilen Konya ilinin en büyük bisiklet takımı Konya Torku Şeker Spor’un 2012 takım kadrosu şu şekilde;

 

 

 

 

 

 

Konya Torku Şeker Spor Continental Cycling Team 2012

 

İdari Kadro

 

Mehmet Şafakçı  Genel Menajer
Sadettin Kızıl  Asistan Menajer
Aziz Ay  Mekanisyen
H. Serkan Top  Mekanisyen
Cenk Uzunca  Masör
Ramazan Doğaner  Tercüman

 

Takım Yarışçıları Kadrosu

 

Yuriy
Metlushenko
Miraç Kal
Ivailo Gabrovski
Mustafa Sayar
Volodymyr Bileka
Muhammet Atalay
Sergiy Grechyn
Hüseyin Özcan
Behçet Usta
Ahmet Örken
Rasim Reis
Secaattin Dazkırlı
Bekir Baki Akırşan
Fatih Keleş
İlhan Çelik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012 Sezonunda dünya çapında ülkemizdeki bisiklet sporunun ne kadar iyi olduğunu Konya Torku Şeker Spor’un başarılarıyla hep birlikte bir kez daha göreceğiz. Konya Torku Şeker Spor’a 2012 sezonunda Cyclingtr olarak kazasız yarışlar ve  başarılar dileriz.

 

Not: Takımdaki sporcuların üzerinde buluna linke tıklayarak sporcular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İsterseniz sporcular ekleyebilir ve hakkındaki değerli bilgileri güncelleyebilirsiniz. Bu şekilde sporcuların dünya çapında daha iyi tanınmalarını sağlayarak muhteşem bir gelişim için katkıda bulunmuş olursunuz.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın