Klöden, Sinkewitz ve Kessler’e Doping Soruşturması Şoku

23/08/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Alman anti doping ajansı NADA, RadioShack’ten Andreas Klöden, ISD- Neri’den Patrick Sinkewitz ve Astana’dan Matthias Kessler hakkında yasaklı madde kullandıklar iddiasıyla soruşturmayı tekrardan başlattı. 3’lünün T-Mobile‘da takım arkadaşı iken doping kullandıkları iddiasıyla soruşturma başlatılmış ancak sonladırılamamıştı.

 

Andreas Klöden

 

Soruşturmayı başlatan savcılar geçtiğimiz günlerde Team Telekom / T-Mobile’ın takım doktorları ile ilgili yürüttükleri soruşturmayı yeterli delil bulamadıkları gerekçesiyle sonlandırmışlardı. Gündemdeki bisikletçiler aynı zamanda 2006 yılında kan dopingiyle ilgili bir soruşturmanın içerisinde yer almışlardı.

 

Patrick Sinkewitz’in 2007 yılındaki testlerinde testesteron maddesi bulunmuştu. Klöden ve Kessler’in Freiburg Üniversitesi Kliniğince yapılan testler sonucu kan dopingi yaptıklarına dair bulgular tespit edilmişti. Ancak dava sonuçlanmamıştı. Yasalar gereğince 8 yıl sonunda zaman aşımı uğrayacak olan dava 2014’te düşebilir. NADA da şu an bu doysa üzerine yoğunlaşmış durumda. Dosyanın son 2 yılında tekrardan bu 3 sporcunun 2006’da kan dopingi yapıp yapmadığını bulmaya çalışacak.

 

Patrick Sinkewitz

 

Klöden sürekli olarak doping kullandığını inkar ediyor. Zaten kendisiyle ilgili olan soruşturma 2009 yılında sonlandırılmış ve davanın sonucunda 25.000 euro yardım kuruluşlarına yardımda bulunmuştu.

 

Sinkewitz 2011 yılında cezası bittikten sonra bu seferde büyüme hormonu kullandığı iddiasıyl incelenmey alınmış ancak temiz çıkmıştı.

 

Matthias Kessler

 

Kessler 2007 yılında kanında testesteron maddesi bulunmasından sonra 2 yıl ceza almıştı. Antrenmanlara başladıktan Mallorca’da geçirdiği kaza sonucu başından yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. O günden beri de toparlanmaya çalışıyor.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın