Katusha UCI İle Lisans Konusunda Savaşmaya Hazır

13/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

UCI’ın ProTour lisansı alan 18 takımın listesini yayınlamasından sonra bisiklet dünyasını şoka sokan, Team Katusha’nın listede yer almamasının üzerinden bir gün geçtikten sonra Katusha cephesinden ilk açıklama geldi.

 

Rus takımı, kadrosunda bulunan Joaquim Rodriguez’in dünya sıralamasını lider bitirmesi ve takımın da ProTour takımları arasında 2. sırada yer almasına rağmen lisansı alamaması ile ilgili kısa ama öz bir açıklama yayınladı.

 

Yapılan açıklama ise şu şekilde; ” Katusha takımına şu ana kadar UCI’ ın açıkladığı listede neden yer almadığı ile ilgili bir bilgi verilmemiştir. Team Katusha yönetimi, bisikletçileri ve çalışanları, çok hızlı bir şekilde değişen karar karşısında şaşkınlığa uğramıştır. Ayrıca UCI’ın birimleri ve basın servisi arasındaki koordinasyon eksikliği de lisansın neden verilmediği ile ilgili bir açıklama yapılmamasından anlaşılmaktadır.”

 

Açıklamanın devamında ise Team Katusha, daha sert bir dille eleştiri yapmış ve Rus takımı olmaları ile ilgili duyulan rahatsızlık olduğu ima edilmiş. Açıklamanın devamı ise şöyle; ” Aslında tek Rus takımı olmamız ve sürücülerimizin çoğunluğunun, kendi ülkemizden olması gibi özelliklere sahip WorldTour’ da başka bir takım yoktur. Bu sebeple UCI’ ın almış olduğu bu kararın, Rusya’nın bisiklet dünyasında önemli bir rol oynamasını engellemek olduğu açıkça görülmektedir.”

 

Yapılan açıklamanın son kısmı ise şöyle; ” Bu Rus takımı, elindeki tüm bilgilerle mahkemeye gitmeye hazırdır. Kendini sonuna kadar savunmaya ve savaşmaya hazırdır. Artık Katusha, her zamankinden daha güçlüdür.”

 

Açıklamada gerçekten sert ifadelerin kullanıldığı görülüyor. Takımın bu açıklaması önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bir çok olayın karşımıza çıkacağını gösteriyor.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın